Chciał wysłać w paczce do Wielkiej Brytanii dwa kilogramy marihuany - jest w areszcie

piątek, 23 listopada 2018 r., 11:53
fot. internet/KWP Gdańsk

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego. Mężczyzna próbował wysłać do Wielkiej Brytanii paczkę, w której umieścił ponad dwa kilogramy narkotyków. Zatrzymali go funkcjonariusze z wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy. 45-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz próby ich przemytu za granicę. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Przed kilkoma dniami policję powiadomiono o tym, że na terenie firmy transportowej pracownicy działu kontroli lotniska, przechwycili przesyłkę kierowaną do Wielkiej Brytanii, w które zgodnie z deklaracją nadawcy miały znajdować się szklane i metalowe przedmioty. Gdy pracownicy lotniska przeskanowali paczkę. okazało się, że zamiast tego ukryto w niej owinięte w ubrania środki odurzające. Powiadomieni przez firmę policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy suszu roślinnego i przekazali je do badań biegłemu z zakresu fizykochemii.

Policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali do sprawy nadawcę paczki, którym okazał się być 45-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno- Skarbowego z pomocą psa, specjalizującego się w wykrywaniu środków odurzających przeszukali mieszkanie podejrzanego mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli dokumentację i notatki dotyczące wysłania kilkudziesięciu podobnych przesyłek oraz pieniądze, wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych w różnej walucie.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz usiłowania dostarczenia ich na teren Wielkiej Brytanii. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.