Ugotuj potrawę z ryb i zgarnij nagrody - konkurs kulinarny "Święta z rybką i nie tylko..."

piątek, 23 listopada 2018 r., 13:55
fot. nadesłane

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby oraz KGW "Marzëbiónci" w Długim Kierzu zapraszają do udziału w konkursie kulinarnym z nagrodami. Do udziału zgłaszać można się do 4 grudnia.

Celem konkursu jest promocja kaszubskiej kuchni regionalnej w oparciu o potrawy rybne z wykorzystaniem zasobów jezior z obszaru LGR Kaszuby, aktywizacja lokalnej społeczności, promowanie wykorzystania zasobów lokalnej żywności poprzez regionalną gastronomię.

Konkurs odbędzie się podczas uroczystej gali, w czwartek 13 grudnia, w trakcie której uczestnicy zaprezentują gotowe potrawy związane z okresem świąt Bożego Narodzenia na Kaszubach, w tym w szczególności potrawy rybne związane z kaszubską tradycją kulinarną.

Oceny potraw dokona komisja konkursowa, powołana przez prezesa zarządu LGR Kaszuby, która oceni:

• walory smakowe
• estetykę i sposób prezentacji potrawy
• związek dania z tradycją regionalną

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tego samego dnia, po zakończeniu oceny potraw. Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców konkursu przyznając nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 7.300 zł w trzech kategoriach:

I kategoria - potrawa rybna
II kategoria - kaszubskie danie wigilijne
III kategoria - słodki przysmak bożonarodzeniowy

W konkursie mogą uczestniczyć osoby mający miejsce zamieszkania na obszarze Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby obejmującej gminy: Kartuzy, Chmielno, Sierakowice, Somonino, Sulęczyno, Stężyca oraz Przodkowo oraz członkowie LGR Kaszuby, a także przedstawiciele podmiotów i organizacji posiadających siedzibę na obszarze LGR Kaszuby.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie LGR - www.lgrkaszuby.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 grudnia.

nadesłane/oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.