Kartuzy. Zderzenie toyoty z oplem - kobieta ranna, sprawca pijany

piątek, 23 listopada 2018 r., 20:30
fot. AL

Kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór na ulicy Chmieleńskiej w Kartuzach. Toyta zderzyła się tam z oplem. Sprawca zdarzenia był pijany. Na miejscu trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20. na ulicy Chmieleńskiej w Kartuzach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący tyotą 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc w kierunku ul. Wzgórze Wolności na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z oplem, którym kierowała 64-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego - podaje st. sierż. Daria Olchowik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kierująca oplem została ranna. Udzielenie jej pomocy przez zespół ratownictwa medycznego było możliwe dopiero po uwolnieniu jej z samochodu przez strażaków przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Kierujący toyotą mężczyzna był pijany. Wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności i przyczynę wypadku wyjaśnia kartuska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.