Borek. Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

sobota, 24 listopada 2018 r., 13:32
fot. nadesłane/OSP Sulęczyno

w piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Borku (gm. Sulęczyno), gdzie doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia ognia podaje się nieprawidłowe składowanie materiałów palnych.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w Borku. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte jest pomieszczenie kotłowni budynku mieszkalnego. Ogień powstał najpewniej wskutek nieprawidłowego składowania materiałów palnych, a swym zasięgiem objął powierzchnię około 40 metrów.

Spaleniu uległy trzy ona piwniczne, pompa centralnego ogrzewania, istalacja elektryczna w kotłowni, jak i drewno i makulatura. Wstępnie straty szacuje się na około 6.000 zł. Wartość uratowanego mienia to z kolei 180.000 zł.

W działaniach gaśniczych wzięli udział strażacy z OSP Sulęczyno, OSP Kistowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.