Borkowo. Patrycja Markowska z nagrodą specjalną na przeglądzie talentów

sobota, 24 listopada 2018 r., 18:06
fot. Longina Templin

W Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się po raz trzeci Gminny Przegląd Talentów Artystycznych. W tegorocznej edycji udział wzięło 21 młodych artystów oraz trzy kaszubskie zespoły taneczne. Uczestnicy imprezy mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami muzycznymi, plastycznymi, tanecznymi i recytatorskimi. Organizatorami imprezy był żukowski OKiS i Szkoła Podstawowa w Borkowie, gospodarz konkursu.

Najliczniejszą, bo szesnastoosobową grupę stanowili wokaliści. Wśród nich był Tymoteusz Wanionek, który wystąpił w podwójnej roli - piosenkarza i akordeonisty. Swoje talenty zaprezentowali też plastycy. Tylko jedna osoba wystąpiła w kategorii "teatr". Był nim recytator Jakub Pleszyniak. Podobnie było w kategorii taniec, akrobacja. W tańcu współczesnym można było oglądać Amelię Gierszewską.

Jury w składzie: Paulina Milczanowska, Barbara Halasz i Joanna Zięba nagrodę specjalną przyznało Patrycji Markowskiej.

Wyróżnienia otrzymały cztery osoby i dwa zespoły. Są to - Amelia Gierszewska, Marta Szulc, Milena Drewing i Natalia Durkiewicz oraz zespoły - Banińskie Kwiatuszki i Niezabôtczi z Żukowa.

Laureatce nagrody specjalnej i wyróżnionym wręczono statuetki. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i upominki.

- Z roku na rok jest coraz lepiej. Jeżeli chodzi o śpiew, bardzo cieszy mnie to, że tyle młodych ludzi, a dzisiaj były to osoby w wieku od 7 do 15 lat, mają bardzo dobre głosy. Jest jeszcze parę problemów technicznych, ale to z biegiem czasu jest do nadrobienia. Mamy bardzo zdolną młodzież. Możemy być z tego dumni. Ważne jest, że dobierają utwory zgodne z ich wiekiem. Należą się im podziękowania, jak również rodzicom i opiekunom - powiedziała nam Paulina Milczanowska, przewodnicząca jury i pomysłodawczyni Gminnego Przeglądu Talentów Artystycznych.

- Smuci mnie zaś mała frekwencja tancerzy i akrobatów w porównaniu do poprzednich edycji. Natomiast cieszę się, że po raz pierwszy pojawiła się recytacja. Być może to dobra pierwsza jaskółka. Po raz pierwszy mieliśmy uczestników z Miszewa. Najczęściej w naszej imprezie bierze udział Żukowo i Banino - dodała.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.