Szymon Sajnok z nominacją do tytułu Sportowiec Roku

niedziela, 25 listopada 2018 r., 15:33
fot. archiwum

Szymon Sajnok, mistrz świata w kolarstwie torowym w omnium został nominowany do tytułu "Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku" w 84. edycji plebiscytu organizowanego przez "Przegląd Sportowy". Wśród kandydatów do tytułu znalazło się dwadzieścioro sław polskiego świata sportu m.in. Robert Lewandowski, Bartosz Kurek czy Kamil Stoch. O zdobyciu tytułu decydują głosy oddane drogą smsową, przez internet oraz za pośrednictwem kuponów drukowanych w "Przeglądzie" oraz w "Fakcie".

Szymon Sajnok, wychowanek sekcji kolarskiej GKS Cartusia Kartuzy i tegoroczny zdobywca tytułu mistrza świata w kolarstwie torowym w omnium otrzymał nominację do tytułu najlepszego polskiego sportowca roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Organizowany od 1926 roku konkurs jest najważniejszym i najbardziej cenionym rankingiem przez polskich sportowców.

O zwycięstwie kandydatów decyduje publiczność. Głosować można drogą internetową, smsową oraz wysyłając kupony publikowane w prasie.

Głosowanie internetowe potrwa do 4 stycznia 2019 roku. Głosy można oddawać za pośrednictwem stron "Przeglądu Sportowego" tutaj oraz telewizji Polsat Sport tutaj. Głosować można co 24 godziny.

Głosy można też oddawać za pomocą kuponów z "Przeglądu Sportowego" oraz "Faktu" (od 23 listopada do 24 grudnia 2018 r.) oraz drogą smsową od 22 listopada 2018 r. do 4 stycznia 2019 r., a także w dniu gali - 5 stycznia 2019 r.

Spośród nominowanej dwudziestki wybranych zostanie 10 najlepszych.

Lista nominowanych:

1.Dorota Banaszczyk (karate)
2. Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
3. Tomasz Bartnik (strzelectwo)
4. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz (lekkoatletyka)
5. Jan Błachowicz (MMA)
6. Paulina Guba (lekkoatletyka)
7. Michał Haratyk (lekkoatletyka)
8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
9. Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Karol Zalewski (lekkoatletyka)
10. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
11. Michał Kubiak (siatkówka)
12. Bartosz Kurek (siatkówka)
13. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
14. Robert Lewandowski (piłka nożna)
15. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
16. Szymon Sajnok (kolarstwo torowe)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
19. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Zwycięzców poznamy podczas gali, która odbędzie się 5 stycznia 2019 roku. Uroczystość będzie transmitowana przez Polsat.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.