Kartuzy. Nie żyje 63-latek - 36-letni Łotysz z zarzutem zabójstwa

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 09:14

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Śledczy zostali powiadomieni tam o znajdujących się w jednym z mieszkaniach zwłokach 63-letniego mężczyzny. W toku podjętych działań zatrzymano 36-letniego obywatela Łotwy, któremu postawiono zarzut zabójstwa.

Nadal trwa wyjaśniania okoliczności zdarzenia, do którego miało dojść w piątek w godzinach wieczornych w jednym z mieszkań na osiedlu XX-lecia w Kartuzach

- Doszło do zdarzenia, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć. Na miejscu wykonano czynności z udziałem prokuratura i biegłego. Ustalono sprawcę, któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. Na podstawie materiału, który dotychczas zebrano, prokurator sformułował wniosek o tymczasowe aresztowanie 36-letniego obywatela Łotwy. Wniosek został złożony w niedzielę o godzinie 13. - informuje Marek Kopczyński, Prokurator Rejonowy w Kartuzach.

Sąd wyznaczył termin posiedzenia aresztowego na poniedziałek na godzinę 11.

Denat to 63-letni mężczyzna.

36-letniemu Łotyszowi grozi kara dożywocia.

Przypomnijmy, że półtora roku temu na osiedlu XX-lecia również doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Wówczas śmiertelnie ugodzona nożem została 47-letnia kobieta. Jej 50-letni konkubent został oskarżony o zabójstwo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.