Zwycięstwo Syldar Kiełpino na turnieju Somonino CUP

poniedziałek, 26 listopada 2018 r., 13:43
fot. nadesłane

W niedzielę, 18 listopada 2018 r. na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn seniorskich (rocznik 2003 i starsi) przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już piąty turniej z cyklu Somonino CUP.

W zawodach udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego, podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
Dav Tynk Team Kartuzy - 6 pkt
Amatora Kiełpino - 6 pkt
Usługi Stolarskie Grzybno - 4 pkt
Klasztorna Team - 1 pkt

Grupa B
Nowa Karczma - 6 pkt
Syldarem Kiełpino - 6 pkt
Bell-Dom Borowiec - 4 pkt
Ajar Kamienica - 1 pkt

Grupa C
Czarne Diabły Żukowo - 9 pkt
Chwaszczyno - 6 pkt
Specjal - 1 pkt
Alko Gdynia - 1pkt

Kolejnym etapem turnieju były mecze o miejsca 9-11, które odbywały się systemem każdy z każdym ze względu na rezygnację z dalszej gry zespołu Ajax Kamienica. Ostatecznie najlepszy okazał się Klasztorna Team wyprzedzając Alko Gdynia i Specjal.

Mecze ćwierćfinałowe również przyniosły sporo nieoczekiwanych rozstrzygnięć. W pierwszym meczu doszło do derbów Kiełpina, w których przed turniejowy faworyt Syldar pokonał Amatora 2:0.

Czarne Diabły Żukowo po bezbramkowym remisie uległy w rzutach karnych Usługom Stolarskim Grzybno 1:3. Następnie w pojedynku młodych zawodników Dav-Tynk Team Kartuzy przegrał z Bell-Domem Borowiec 1:2. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Nowa Karczma zremisowała 1:1, by następnie ulec w serii rzutów karnych ekipie Chwaszczyna 2:3.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od meczów o miejsca 5-8. Wpierw Amator Kiełpino pokonał Czarne Diabły Żukowo 1:0, zaś Dav-Tynk Team Kartuzy pokonał Nową Karczmę 2:1.

O wejście do finału walczyły w pierwszym "bratobójczym" pojedynku drużyna Usług Stolarskich Grzybno, w której większości grających trenuje w zespole Amatora Kiełpino. Zremisowała ona z Syldarem Kiełpino 1:1. W rzutach karnych tryumfowali już faworyci z Syldaru wygrywając 3:2. Drugi mecz tej fazy miał już jednostronny przebieg i Chwaszczyno rozbiło Bell-Dom Borowiec 4:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme padł remis 1:1 i w serii rzutów karnych Nowa Karczma pokonała Czarne Diabły Żukowo 4:3. Tym samym tą lokatę zajął zespół Domaros Somonino.

Miejsce piąte zajął Dav-Tynk Team Kartuzy pokonując Amatora Kiełpino 2:0. Na najniższym stopniu podium stanął zespół Usług Stolarskich Grzybno wygrywając z Bell-Domem Borowiec 2:0. W meczu finałowym mimo sporej przewagi drużyny Syldaru Kiełpino nie padły żadne bramki. Tak więc o zwycięstwie w całym turnieju decydowały rzuty karne, w których rozegrano rekordowych osiemnaście serii i ostatecznie Syldar pokonał Chwaszczyno 17:16.

Składy medalistów:

1. Syldar Kiełpino - Mateusz Kaszyński, Eryk Wróbel, Nikodem Czaja, Paweł Piór, Jakub Kąkol, Mariusz Gliwa, Dawid Gliwa, Gracjan Szutenberg, Błażej Wróbel

2. Chwaszczyno - Daniel Kuchta, Bartek Semerling, Szymon Kosznicki, Mateusz Cirocki, Bartek Golnau, Tobiasz Ciachorowski, Marcin Kleba, Bartosz Taube

3. Usługi Stolarskie Grzybno - Marcin Papis, Tomasz Lamk, Łukasz Szymichowski, Waldemar Trepczyk, Sebastian Kerschnik, Michał Konkol, Łukasz Toporski

Ostateczna klasyfikacja:

1. Syldar Kiełpino
2. Chwaszczyno
3. Usługi Stolarskie Grzybno
4. Bell-Dom Borowiec
5. Dav-Tynk Team Kartuzy
6. Amator Kiełpino
7. Nowa Karczma
8. Czarne Diabły Żukowo
9. Klasztorna Team
10. Alko Gdynia
11. Specjal
12. Ajax Kamienica

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Szymon Kosznicki (Chwaszczyno)
- najlepszy bramkarz : Bartosz Taube (Chwaszczyno)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Błażej Wróbel (Syldar Kiełpino)

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.