Jest areszt dla 36-letniego Łotysza

wtorek, 27 listopada 2018 r., 08:39
fot. internet/KPP Kartuzy

Sąd Rejonowy w Kartuzach przychylił się do wniosku kartuskiej prokuratury i zastosował wobec 36-letniego Łotysza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Obywatel Łotwy jest podejrzany o dokonanie zabójstwa 63-letniego mieszkańca gminy Kartuzy.

Co najmniej trzy miesiące w areszcie spędzi 36-letni Łotysz. Jak informuje Prokurator Rejonowy w Kartuzach Marek Kopczyński, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przypomnimy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w jednym z mieszkań na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. Wówczas najprawdopodobniej podczas spotkania zakrapianego alkoholem miało dojść do sprzeczki między 36-latkiem a 63-letnim mieszkańcem gminy Kartuzy, wskutek której 63-latek zmarł.

W związku ze zdarzeniem 36-letniemu Łotyszowi przedstawiono zarzut zabójstwa. Czyn ten, zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.