Zakończenie XV turnieju kaszubskiej gry w "Baśkę" w Sulęczynie

środa, 28 listopada 2018 r., 08:29
fot. nadesłane

W niedzielę, 25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbył się dziesiąty etap rozgrywek podsumowujący całoroczny sezon zmagań XV Turnieju Kaszubskiej Gry w "Baśkę" w Sulęczynie.

Gra w "Baśkę" powstała na Kaszubach w na przełomie I i II połowy XIX wieku. Jest grą karcianą, w której cztery damy w jednym ręku nazywane są "Baśką", z czego właśnie wywodzi się nazwa gry.

Zwycięzcami dziesiątego etapu rozgrywek, w których wzięło udział czterdziestu czterech graczy, zostali:

1.miejsce - Willma Władysław
2.miejsce - Stencel Władysław
3.miejsce - Kożyczkowski Alfons


Ogólna klasyfikacja piętnastego sezonu rozgrywek:

1. miejsce - Stefański Marian
2. miejsce - Błaszkowski Ignacy
3. miejsce - Cichosz Jan
4. miejsce - Labuda Kazimierz
5. miejsce - Klinkosz Henryk
6. miejsce - Błaszkowski Kazimierz
7. miejsce - Gawin Edward
8. miejsce - Gostkowski Leon
9. miejsce - Stenka Stanisław
10. miejsce - Dawidowski Zenon
11. miejsce - Grzenia Piotr
12. miejsce - Sylka Józef
13. miejsce - Stencel Władysław
14. miejsce - Willma Władysław
15. miejsce - Gański Stanisław.

Podczas uroczystości zostały wręczone puchary oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom piętnastej edycji. Wśród uczestników specjalne wyróżnienie zostało przyznane najstarszemu uczestnikowi turnieju - panu Michałowi Bladowskiemu oraz najmłodszym uczestnikom turnieju - Dawidowi, Dominikowi i Maciejowi Smentoch. Specjalnym odznaczeniem zostały nagrodzone dwie panie biorące udział w rozgrywkach - Maria Jeszke i Teresa Grzenia.

Podziękowano także wieloletnim organizatorom turnieju tj. Kazimierz Gawin, Alfonsowi Kożyczkowskiemu i Henryce i Piotrowi Stencel.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom biorącym udział w rozgrywkach, a także osobom bezpośrednio zaangażowanym w organizację turnieju jednocześnie zapraszając do udziału w szesnastym turnieju, który rozpocznie się już w lutym 2019 roku.

oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.