Santa Run już 16 grudnia - zapisz się największy bieg mikołajkowy na Pomorzu!

środa, 28 listopada 2018 r., 12:14
fot. archiwum

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od jednej z najradośniejszych imprez biegowych na Pomorzu. 16 grudnia już po raz trzeci w Kartuzach odbędzie się Santa Run. Imprezie towarzyszyć będzie też Mikołajowa Parada Rowerowa. Na liście startowej biegu już jest ponad 800 nazwisk. Zapisy trwają tylko do 9 grudnia, więc warto wpisać się na listę już dziś.

Miłośnicy biegania będą mieli okazję sprawdzić się w biegu ulicami Kartuz na 7 km. Santa Run to impreza, która cieszy się ogromną popularnością wśród pasjonatów aktywności fizycznej. W związku z rosnącym z roku na rok zainteresowaniem imprezą w tej edycji dla biegaczy przewidziano łącznie aż 1500 miejsc.

- To najradośniejszy i najbardziej kolorowy bieg w tej części Polski. U nas można poczuć klimat przyjaznej świątecznej atmosfery. Będzie niesamowita sportowa zabawa! Czołówka będzie mogła liczyć także na atrakcyjne nagrody, jednak tego dnia rywalizacja elity będzie na nieco dalszym planie. Wyniki, owszem, zmierzymy najsolidniej jak się da za pomocą systemu chip i czasu netto, ale tego dnia najważniejsze będą spotkania przedświąteczne, celebrowanie biegowego mijającego sezonu. Do Kartuz na Santa Run wszyscy głównie przyjeżdżają po to, by w gronie kolegów i koleżanek miło i aktywnie spędzić czas oraz odpocząć od świątecznego zgiełku jaki towarzyszy często Bożemu Narodzeniu. - przekonują i zapraszają organizatorzy.

Każdy pakiet startowy będzie zawierał czapkę mikołaja, piękny medal, kupon na losowanie wielu atrakcyjnych nagród oraz posiłek. Na wszystkich całościowo przebranych na mecie będzie czekała niespodzianka. W tym roku w konkursie na najładniejsze przebrania nagrodzonych zostanie 10 osób za stroje nawiązujące do tematyki świątecznej i trzy kolejne za najciekawsze stroje, nieświąteczne. Patronat Honorowy nad imprezą objął burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

Zapisy na bieg odbywają się drogą elektroniczną i trwają do 9 grudnia. Chętni mogą wpisać się tutaj.

Z kolei cykliści będą mogli wziąć udział w Mikołajkowej Paradzie z dystansem na 10 km.

Parada rowerowa

Tradycyjnie mikołajkowej imprezie towarzyszyć będzie parada rowerowa, na którą zaprasza klub Rowerowe Kaszuby. W paradzie rowerowej może wziąć udział każdy, kto ubierze się w strój św. Mikołaja - czapka, kubraczek i spodnie, bądź założy inne przebranie w tematyce świątecznej - śnieżynki, elfa, renifera czy też choinki, posiada sprawny rower, dopuszczony do użytkowania i zna przepisy kodeksu o ruchu drogowym. Przewidziano nagrody dla najliczniejszej rodziny, uczestniczącej w paradzie, właściciela najlepiej przystrojonego roweru, najładniej przebranego i dla najstarszego uczestnika parady. Na wszystkich zapisanych czekać będą pamiątkowe medale. Szczegóły i zapisy na imprezę tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.