Przodkowo. Andrzejkowe święto z akcentem literackim i muzycznym

środa, 28 listopada 2018 r., 13:29
fot. Longina Templin

W przodkowskiej bibliotece tradycyjnie już, jak co roku, czytelnicy i sympatycy biblioteki zapraszani są na andrzejkowe święto. Tym razem obchodzono je po raz pierwszy po kompleksowej modernizacji placówki. W powiększonej czytelni dyrektorka Danuta Rzepka mogła swobodnie przemieszczać się z magiczną skrzynką, w której znajdowały się wróżby na najbliższą przyszłość. Odczytywane przepowiednie wywoływały salwy śmiechu.

W andrzejkowe klimaty uczestników imprezy wprowadziły imieninowe życzenia dla wójta Andrzeja Wyrzykowskiego, któremu wręczono kwiaty i odśpiewano "Sto lat". Szef przodkowskiego samorządu nie pozostał dłużny, przekazując gościom "magiczną" torbę z upominkami.

Swoją nową książkę rekomendowała zaprzyjaźniona z biblioteką autorka wielu utworów Ewa Lenarczyk. To współczesna powieść o byłych koleżankach ze studiów, które rozdzieliła zdrada i kłamstwa. Aby przybliżyć treść powieści "Kłamstwo za kłamstwem", autorka przeczytała jej fragment.

Jak zwykle wiele emocji wywoływały wróżby. Aby poznać swoją przyszłość należało wyciągnąć kartkę z przepowiednią z zaczarowanej skrzynki, wylosować numerek i symboliczne obrazki oraz trzykrotnie rzucić kostką do gry. Maraton wróżb z ich interpretacjami i komentarzami wywoływały salwy śmiechu.

Akcentem muzycznym był minikoncert w wykonaniu Teresy Skrzypkowskiej. Zaprezentowała ona m. in. najpiękniejsze arie operetkowe Franza Lehara - "Czardasz" i " Usta milczą, dusza śpiewa" oraz Johana Straussa - "Wielka sława to żart". Wykonawczyni otrzymała za swój występ gorące brawa.

- Cieszę się z tego, że dzięki modernizacji naszej biblioteki mamy teraz więcej miejsca. Wydłużyliśmy też czas pracy. Oferujemy m. in. cykliczne spotkania. W poniedziałki o godzinie 17 są warsztaty plastyczne dla dzieci, we wtorki warsztaty teatralne, w czwartki odbywają się spotkania dziergane dla dzieci, a dla dorosłych raz lub dwa razy w miesiącu. W każdy piątek od godziny 17 można obejrzeć seans filmowy. Raz w miesiącu mamy też Dyskusyjny Klub Książki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin - powiedziała Danuta Rzepka, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Przodkowo .

W najbliższy czwartek będzie teatrzyk dla dzieci, a w piątek kabaret Kuńda. 4 grudnia o godzinie 17 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Romualdem Koperskim.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.