Glincz "Méster Bëlnégò Czëtaniô", czyli wielkie czytelnicze święto

środa, 28 listopada 2018 r., 21:09
fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu odbył się w piątek powiatowy etap konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". W konkursie wzięło udział 50 uczestników z całego kartuskiego powiatu, którzy prezentowali teksty w pięciu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali dodatkowe nagrody i "bilety" do finału konkursu w Wejherowie.

Uczestnicy czytali fragmenty utworów T. Fopke, Brzechwa dzecoma, D. Stanulewicz, Balbina z IV, A. Majkòwsczi, Żëcé i przigòdë Remùsa i B. Bòrk, Lesôcczé pòwiôstczi.

Nad całością i zgodnością z regulaminem czuwała komisja, w skład której weszli: Dariusz Majkowski, przewodniczący komisji, Krystyna Rogalewska, Hanna Gruba i Robert Groth.

Otuchy naszym uczestnikom dodawali: Witold Szmidtke przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie i Piotr Lewna z Urzędu Gminy w Żukowie.

Konkurs zgromadził wielu miłośników czytania w języku kaszubskim. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, komisja udała się na obrady a dzieci, młodzież i ich opiekunowie na poczęstunek przygotowany przez rodziców i sponsorów.

Komisja po długich obradach wytypowała zwycięzców, którzy reprezentować będą powiat kartuski na konkursie regionalnym 12 grudnia w Wejherowie.

Należą do nich: Maja Woźniak, SP w Gowidlinie, Stanisława Bertling, ZKiW w Szymbarku, Zuzanna Sobkowiak, SP im. J. Trepczyka w Miszewie, Marta Melibruda, SP im. TOW Gryf Pomorski w Miechucinie, Zuzanna Chylewska, SP im. F. Tredera w Borzestowie, Małgorzata Leszkowska, SP w Somoninie, Kacper Krzebietke, SP im. TOW Gryf Pomorski w Miechucinie, Wiktoria Furman, ZKiWw Kamienicy Szlacheckiej, Monika Pałubicka ZS w Mściszewicach, Karolina Stanisławska i Klaudia Głodowska, ZSP Sierakowice, Janina Mielewczyk z Sierakowic i Anna Jereczek z Mściszewic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody od lokalnych władz tj. Starostwo Powiatowe Kartuzy, gmina Żukowo oraz od Stowarzyszenia
Radunia, Banku Spółdzielczego w Tczewie, Adcom, Ibis.

Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali dodatkowe nagrody i "bilety" do finału konkursu w Wejherowie.

nadesłane/SP w Glinczu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.