Młodzież sprawdzała wiedzę o autorze kaszubskiego hymnu - Hieronimie Derdowskim

czwartek, 29 listopada 2018 r., 10:33
fot. nadesłane

W poniedziałek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach odbył się III Internetowy Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły - Hieronimie Derdowskim. Uczniowie za pomocą aplikacji internetowej Quizizz mogli wykazać się wiedzą o swoim patronie.

Konkurs został zorganizowany przez Magdalenę Plichtę, doradcę zawodowego we współpracy z nauczycielami Wiedzy o Kulturze oraz szkolną biblioteką.

Na podstawie uzyskanego raportu przydzielono miejsca, a najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radio ESKA Trójmiasto. Jak się okazało - uczniowie sporo wiedzą o patronie swojej szkoły.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Marzena Krapkowska kl. If
II miejsce - Kinga Gorlikowska kl. If i Dominika Kuchta kl. Ia
III miejsce - Agata Spręga kl. Id, Zuzanna Roszkowska kl. If i Błażej Szwichtenberg kl. IIIc

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.