Oszukał ponad 40 osób na 300 tysięcy złotych. Jest w areszcie

czwartek, 29 listopada 2018 r., 14:15
fot. internet/KPP Kartuzy

Ponad czterdzieści osób padło ofiarą 28-latka, który oferował na aukcjach internetowych materiały budowlane i po pobraniu za nie zaliczki nie dostarczał ich od klientów. W ten sposób oszukał ludzi na ponad 300 tys. zł. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Grozi mu nawet osiem lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Zawiadomienie o oszustwie policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Kartuzach otrzymali na początku maja br. Po przeanalizowaniu sprawy mundurowi nawiązali kontakt z innymi jednostkami, w rejonie których mogły mieszkać inni oszukani.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od dłuższego już czasu prowadził przestępczą działalność. Źródłem jego dochodu były oszustwa internetowe. 28-latek oferował na aukcjach materiały budowlane, pobierał za nie zaliczki, jednak towaru nigdy nie dostarczał.

Funkcjonariusze w tej sprawie i przesłuchali ponad 40 osób, które zostały oszukane na łączna sumę ponad 300 tys. zł.

W wyniku podjętych czynności śledczy z Kartuz, 27 listopada br. zatrzymali podejrzanego. Następnie doprowadzono go do sądu. Mężczyzna usłyszał 41 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Kartuzach tymczasowo aresztował 28-latka. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.