Pół wieku w miłości - małżonkowie z gminy Żukowo świętowali Złote Gody

czwartek, 29 listopada 2018 r., 16:16
fot. MD-Z

Minęło dokładnie pół wieku od momentu, gdy stali na ślubnym kobiercu przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość. 39 par małżeńskich w gminie Żukowo w tym roku świętuje jubileusz Złotych Godów. Z okazji 50. rocznicy ślubu prezydent RP, Andrzej Duda, odznaczył ich medalami za wieloletnie pożycie małżeńskie. Dostojnym jubilatom wręczył je w czwartek burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski.

Uroczystość z okazji jubileuszu Złotych Godów żukowskich par odbyła się w czwartek w południe w restauracji Gryf w Żukowie. Podczas uroczystego spotkania medalami prezydenta uhonorowano 39 małżeństw.

- Minęło 50 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo"tak" i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu, przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. (...)Z waszego życia wynika niejedna nauka dla tych, którzy wybrali lub wybiorą wspólnotę małżeńską. Jesteście przykładem wzorowych rodzin. Oglądacie się dziś na pewno na punkt wyjścia zegara, który wybił dla was 50 lat wspólnego życia. Zegara, którego wskazówek zatrzymać się nie da - mówiła Joanna Piełowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żukowie.

Życzenia jubilatom złożył też burmistrz Wojciech Kankowski.

- Dzisiejsza sceneria jest troszkę inna, dlatego, że mamy wyjątkowy rok 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym stuleciu państwo przez pół wieku potrafiliście i chcieliście żyć z sobą. To wyjątkowe być z sobą tyle lat w radościach, troskach, smutkach. Osiągając sukcesy, a czasami wspólnie przeżywając porażki - mówił Wojciech Kankowski.

Medale, gratulacje i upominki jubilatom wręczył burmistrz Wojciech Kankowski w towarzystwie Witolda Szmidtke, przewodniczącego Rady Gminy w Żukowie i kieronik USC Joanny Piełowskiej.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

- Rajmund i Wanda Balejkowie
- Edmund i Elżbieta Bolinowie
- Brunon i Anna Brylowscy
- Wacław i Krystyna Dargaczowie
-Albin i Irena Dejkowie
- Jan i Kazimiera Drewowie
-Jan i Salomea Fierkowie
- Stanisław i Halina Gołąbkowie
- Władysław i Małgorzata Grubowie
- Marian i Elżbieta Hincowie
- Adam i Krystyna Hinzowie
- Józef i Eugenia Hoppowie
- Czesław i Bogusław Kawalcowie
- Kazimierz i Wanda Klawińscy
- Kazimierz i Eleonora Kordkowie
- Jan i Regina Kromscy
- Jerzy i Anna Kurowie
- Leon i Urszula Lewańczykowie
- Hubert i Elżbieta Lietzauowie
- Stanisław i Irena Litwinowie
- Stefan i Maria Młyńscy
- Franciszek i Helena Nastali
- Władysław i Teresa Ojowscy
- Jan i Janina Okuniewscy
- Stefan i Danuta Plichta
- Ryszard i Anna Pokorowie
- Franciszek i Irena Reglińscy
- Tadeusz i Gertruda Reglińscy
- Bolesław i Krystyna Rutkowscy
- Albin i Zofia Schwabe
- Adam i Alicja Skibowie
- Franciszek i Ewa Stankowscy
- Gerard i Gertruda Stenzelowie
- Jan i Janina Szachtowie
- Janusz i Maria Szafranowie
- Paweł i Urszula Szymańscy
- Stefan i Ludwika Szymichowscy
- Witold i Alicja Trederowie
- Jerzy i Teresa Wasilkowscy

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.