Maciej Hirsz przygotowuje się do startu w Pucharze Świata Strongman w Chinach

czwartek, 29 listopada 2018 r., 17:56
fot. archiwum/MD-Z

Najsilniejszy kaszubski strongman właśnie przygotowuje się do kolejnego startu na międzynarodowej arenie. Maciej Hirsz wraz z dziewiętnastoma utytułowanymi zawodnikami z całego świata weźmie udział w zawodach Pucharu Świata, które na początku stycznia odbędą się w Chinach.

Już tylko półtora miesiąca dzieli Macieja Hirsza od startu w zawodach Pucharu Świata, które odbędą się 5 i 6 stycznia 2019 roku w Xinggao w Chinach. Kaszubski strongman będzie reprezentował Polskę wspólnie z Rafałem Kobylarzem. Obecnie reprezentant Kaszub każdą wolną chwilę spędza na szlifowaniu formy. Na zawodach zmierzy się m.in. z reprezentantami Niemiec, Rosji, Ukrainy czy Łotwy i Chin.

Maciej Hirsz ma za sobą udany rok - odnotował wiele sukcesów. W marcu wystartował w Arnold Sport Festival w Stanach Zjednoczonych. Sezon poświęcił na zawody w Polsce i zagranicą. Pod koniec sierpnia wspólnie z Tomaszem Lademannem zdobył złoto w Międzynarodowych Drużynowych Zawodach Strongmanów na Ukrainie. Zwyciężył też Europa Strong Man Cup, który w maju odbył się w Kartuzach.

- Miniony sezon uważam za udany. Do Chin wylatuję 4 stycznia. Przygotowania już rozpocząłem. Będę ćwiczył na specjalistycznym sprzęcie dla strongmanów. Zawody w Chinach mają podobną formułę, jak te, które odbywają się w Europie i Stanach. W zawodach będą uczestniczyć zawodnicy ze światowej czołówki, bardzo się cieszę z tego, że będę mógł reprezentować Polskę w tych zawodach - mówi sportowiec.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.