Młodzi żukowscy aktorzy zaprezentowali się na Gdyńskim przeglądzie w sztuce o tym, co naprawdę ważne

piątek, 30 listopada 2018 r., 11:31
fot. nadesłane

W środę Amatorski Teatr Dzieci i Młodzieży w Żukowie zaprezentował się na Trzecim Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Kurtyna" w Gdyni. Wśród 18 grup, które zakwalifikowały się do I etapu znalazła się grupa z Żukowa . Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Finałowej Gali 1 grudnia.

Trwający w dniach od 25 listopada do 1 grudnia przegląd ma na celu aktywizację i integrację środowisk katolickich, popularyzację sztuki teatralnej oraz twórczości hołdującej wartościom ewangelicznym i rozwijanie wrażliwości na sztukę. Celem przyświecającym organizatorom tego wydarzenia jest wyrzeczenie się alkoholu w intencji wyzwolenia narodu.

Zespół Teatralny Dzieci i Młodzieży to działająca od 2015 roku przy parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie grupa młodych artystów przedstawiająca między innymi inscenizacje bożonarodzeniowe, wielkopostne czy patriotyczne.

Konkursowy spektakl nosi tytuł "Spotkanie przy malowanej ścianie". Przesłaniem sztuki jest uświadomienie sobie, że warto uważać na ścieżce życia i nie zbaczać z trudnej drogi, nie dać się zwieść obietnicy łatwego sukcesu. W przedstawieniu silnie wybrzmiewa zapewnienie pomocy dla tych, którzy oderwą się od doraźnej przyjemności korzystania z uciech i zwrócą się ku Bogu, którego miłosierdzie pozwala wrócić na właściwe tory nawet najbardziej wykolejonym.

Ze sceny można było usłyszeć proste komunikaty: jesteś kochany, jesteś wartościowy, jesteś ważny. Aktorzy pokazali, iż świat, który jest zagłuszony szumem środków masowego przekazu, podsycony używkami i nakręcony nałogami znika za pomocą miłości wyrażonej najprostszymi słowami i czynami.

nadeslane/oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.