Kartuzy. W sobotę parking przy ul. Zamkowej zostanie zamknięty

piątek, 30 listopada 2018 r., 12:02
fot. internet/kartuzy.pl

Najprawdopodobniej do połowy stycznia niedostępny dla kierowców będzie parking w pobliżu skrzyżowania ulic Sędzickiego i Zamkowej w Kartuzach. Zostanie on zamknięty w sobotę ze względu na rozpoczynające się prace związane z budową zbiornika buforowego.

Parking przy skrzyżowaniu ul. Zamkowej i Sędzickiego zostanie zamknięty w sobotę, 1 grudnia. Teren ten będzie przez najbliższe tygodnie niedostępny dla kierowców w związku z początkiem kolejnego etapu prac w ramach projektu "Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy, w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu". Zakłada on budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, modernizację głównej przepompowni na nadmiar wód i zagospodarowanie Strugi Klasztornej. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 13.315.929,05 zł. Gmina Kartuzy pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 7,7 mln zł.

Projekt jest pierwszym etapem rekultywacji kartuskich jezior. W ten sposób gmina planuje zamknąć i ograniczyć dopływ zanieczyszczeń zewnętrznych.

Realizację projektu podzielono na trzy zadania. W ramach pierwszego m.in. powstaje nowa sieć kanalizacji deszczowej ulic Bursztynowej, Mściwoja II, Sędzickiego, Przy Rzeźni, Bielińskiego i 3 Maja, wybudowane zostaną nowe zbiorniki retencyjne na wody opadowe jeden w na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Sędzickiego, jeden przy ul. Klasztornej i dwa zbiorniki przy Jeziornej, przebudowany zostanie również wodociąg i zanieczyszczony kolektor.

W związku z rozpoczynającą się w sobotę budową zbiornika przy ul. Zamkowej od soboty, 1 grudnia parking przy Zamkowej będzie nieczynny. Zakończenie robót zaplanowano na drugą połowę stycznia 2019 r.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.