Przodkowo. "Pluszowy Miś" - Gminny Konkurs Plastyczny dla najmłodszych

piątek, 30 listopada 2018 r., 16:04
fot. nadesłane

Po raz kolejny Przedszkole Samorządowe w Przodkowie zorganizowało konkurs plastyczny dla najmłodszych. Głównym bohaterem był pluszowy Miś. Na konkurs wpłynęło 58 prac z różnych placówek przedszkolnych. Celem przedsięwzięcia była m. in. prezentacja możliwości twórczych dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą związaną z postacią Misia oraz wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej.

W tym roku szkolnym nauczycielki z przedszkola Justyna Jóskowska i Monika Frankowska zorganizowały Gminny Konkurs Plastyczny związany tematycznie z Pluszowym Misiem. Udział wzięły dzieci w wieku 3-5 lat z oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych i przedszkoli na terenie gminy Przodkowo, tj. Wilanowo, Pomieczyno, Szarłata, Czeczewo, Przodkowo (oddziały przedszkolne) i Przedszkole Niepubliczne Happy Children.

Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej postać pluszowego misia. Oceniano je w trzech grupach wiekowych: dzieci 3-letnie, dzieci 4-letnie oraz dzieci 5-letnie. Brano pod uwagę walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac.

Na konkurs wpłynęło 58 prac. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Drajok, kierownik wydziału oświaty, Danuta Rzepka, dyrektor Biblioteki Publicznej w Przodkowie oraz Aleksandra Kowalewska, pedagog szkolny, nie miała łatwego zadania i po burzliwych obradach podjęła decyzję.

We wtorek odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w siedzibie przedszkola. Oficjalna część została poprzedzona prezentacją multimedialną dotyczącą historii "Pluszowego Misia". Następnie dzieci z grupy nauczycielki Małgorzaty Bronk zatańczyły układ choreograficzny do piosenki Gummy Bear.

W kategorii dzieci 3-letnich I miejsce przyznano Antoninie Groth, II miejsce Julii Jakubowskiej, III miejsce Wiktorii Cyrzan i Marii Jung oraz wyróżnienie dla Filipa Cymanowskiego z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

W kategorii dzieci 4-letnich I miejsce zajęła Marcelina Oczk (SP Pomieczyno), II miejsce Kamil Koszałka (SP Pomieczyno), III miejsce Agata Hinca (SP Wilanowo), III miejsce Dorota Krefta (Przedszkole Niepuliczne Happy Children). Wyróżnienia przyznano Dawidowi Głowienka, Jagodzie Krenc, Bartoszowi Siebert, Mateuszowi Tomczyk (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie) i Ksaweremu Hopa (SP Pomieczyno).

W kategorii dzieci 5-letnich I miejsce zdobył Adam Zaborowski (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie), II miejsce Julita Dampc (SP Wilanowo), II miejsce Nadia Wawryniuk (SP Przodkowo), III miejsce Michalina Pettke (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie), Malwina Orłowska (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie), Amelia Bąk (SP Wilanowo), Mateusz Prabucki (SP Pomieczyno) oraz Paulina Formella (SP Pomieczyno).

Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo oraz Aleksandra Kowalewska. Gospodarz gminy pochwalił inicjatywę nauczycielek przedszkola.

- Muszę przyznać, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Chciałabym podziękować nauczycielkom Justynie Jóskowskiej i Monice Frankowskiej za przygotowanie konkursu oraz wszystkim pracownikom za pomoc w organizacji konkursu. Cieszę się, że na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały prawie wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Przodkowo - powiedziała Maria Baranowska, dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

nadesłane/Justyna Jóskowska, PS Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.