Pomieczyno. Rozbudowa i Nadbudowa Szkoły Podstawowej dobiegła końca

piątek, 30 listopada 2018 r., 17:53
fot. nadesłane

Najważniejszym celem oświatowym założonym na lata 2017-2018 przez gminę Przodkowo była rozbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Inwestycja dobiegła już końca, wszelkie prace remontowe są ukończone, zostały już tylko zewnętrzne prace porządkowe.

Przypomnijmy, że projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącej Szkoły Podstawowej w Pomieczynie przewidywał rozbudowę istniejącej szkoły od strony północno-zachodniej o nowy segment o trzech kondygnacjach nadziemnych z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczonym/kondygnacja podziemna łącznie z łącznikiem jednokondygnacyjnym, który łączy nowy segment z segmentem sali gimnastycznej oraz nadbudowę części istniejącego łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze "starą" częścią szkoły o jedną kondygnację - piętro z przeznaczeniem na bibliotekę/czytelnię szkolną.

W nowym segmencie powstało łącznie 11 sal lekcyjnych w tym 8 o przeznaczeniu ogólnym dla klas I-III z zapleczem sanitarnym dla uczniów i nauczycieli na parterze oraz na piętrze budynku, szatnią oraz pomieszczeniami magazynowymi w kondygnacji podziemnej. Na parterze przewidziano również lokal przedszkolny dla 25 dzieci składający się z 3 sal lekcyjnych, szatni, kuchni, łazienki z WC, oraz nadbudowę o jedną kondygnację części istniejącego łącznika na bibliotekę/czytelnie.

Inwestycja składała się z dwóch etapów. Pierwszy wykonywała Firma Bell - Dom Usługi Budowlane Belgrau Piotr - Borowiec. Koszt zadania wyniósł 2.276.380,00 zł. z czego 1.020.000 zł. gmina pozyskała z budżetu państwa. Drugi etap wykonała Firma 4ml Budowa z Kartuz. Koszt inwestycji wyniósł 2.350.480,80 zł. z czego 1.568.000 zł gmina pozyskała z budżetu państwa.

Dodatkowo wójt gminy podjął decyzję i "stare" obiekty tj. budynek szkolny i sala gimnastyczna zostały dostosowane kolorystycznie w tonacji szarej do nowej części tak aby tworzyły ładną całość.

nadesłane/UG Przodkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.