"Klasztorna" kolejny raz wsparła hospicjum - fantastyczne jasełka w wykonaniu nauczycieli

piątek, 30 listopada 2018 r., 22:55
fot. MD-Z

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach już po raz czwarty postanowiła wesprzeć Kartuskie Hospicjum Domowe Caritas. W piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego pod hasłem "Klasztorna Pomaga". Wydarzeniu towarzyszyły aukcje i liczne stoiska, jednak tradycyjnie największy entuzjazm i zachwyt wzbudziły jasełka w wykonaniu nauczycieli I LO.

Po raz kolejny Świąteczny Kiermasz Charytatywny organizowany przez I LO przyciągnął do sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury tłumy. Na pięknie przygotowanych stoiskach kiermaszowych nabyć można było m.in. piękne świąteczne stroiki i ozdoby, pyszne przetwory, ciasta czy książki. Imprezie towarzyszyła też aukcja. Na licytacji prowadzonej przez absolwentów LO można było zdobyć m.in. vouchery do fitnessklubu, restauracji, fryzjera, biżuterię, kosze wędlin i piękne świąteczne ozdoby.

Największe zainteresowanie tradycyjnie wzbudziły jednak jasełka w wykonaniu nauczycieli z Klasztornej. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku widzowie się nie zawiedli. Publiczność podziwiać można świetny, okraszony humorem i dowcipem spektakl z ważnym przesłaniem świątecznym. Rewelacyjną grę aktorską pedagogów nagrodzono owacjami na stojąco.

Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas. Za inicjatywę podziękował dyrektor placówki ks. Marek Trybowski, proboszcz parafii św. Wojciecha.

- Po raz kolejny chciałbym bardzo podziękować za możliwość przeżycia tych jasełek. Cieszę się, że wzbudzają takie zainteresowanie. Zapewne wpływ na to ma fakt, że to nauczyciele, wykładowcy i profesorowie je dla nas przygotowują. Możemy zobaczyć ich ogromne zaangażowanie. To dzieło przepięknie przybliża nas też do uroczystości Bożego Narodzenia. Formuła, którą państwo wymyślili, łącząc jasełka z pomocą hospicjum, wydaje mi się doskonała, bo to takie przedłużanie i uobecnianie Bożego Narodzenia w sercach chorych ludzi, którzy korzystają z pomocy hospicjum - mówił ks. Marek Trybowski, proboszcz parafii św. Wojciecha i dyrektor hospicjum.

Warto przypomnieć, że w październiku br. Udało się rozpocząć budowę stacjonarnego hospicjum. Podczas swojego wystąpienia, ks. Trybowski podzielił się dobrymi wieściami na temat budowy.

- Dziś szczególny dzień, bo przed południem uczestniczyłem w spotkaniu z wszystkimi samorządowcami powiatu i zastanawialiśmy się, jak dalej prowadzić budowę. Co najważniejsze, dzięki życzliwości samorządów znaleźliśmy źródło finansowania, więc powinien on powstać w ciągu najbliższych czterech lat. Pytany o termin ukończenia, zawsze odpowiadałem, że nie wiem jaki będzie, bo wszystko zależy od pieniędzy. Dziś mogę powiedzieć, że perspektywa czasu jawi się bardzo realnie - mówił dyrektor hospicjum.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.