W Żukowie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy

sobota, 1 grudnia 2018 r., 20:54
fot. MD-Z

Wspólne kolędowanie, stoiska z tradycyjnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi, występy małych i dużych artystów - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w sobotnie popołudnie rozpoczął się w Żukowie.

W sobotnie popołudnie w Żukowie zapanowała świąteczna magia. Na placu przy kościele pw. WNMP zapłonęła choinka, pojawiały się pełne świątecznych ozdób i smakołyków stoiska, a w tle rozbrzmiewały świąteczne kolędy. Jarmark otworzył występ Armii Pana. Na scenie zaprezentowali się też wokaliści pani Durkiewicz oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Sulmina. Uczestnicy jarmarku podziwiać mogli też spektakl "Dziewczynka z zapałkami". Kilka minut po godz. 17 dokonano uroczystego rozświetlenia choinki. Wieczór zakończył koncert kolęd w wykonaniu Eweliny "Poblo" Pobłockiej.

Niedzielna odsłona jarmarku rozpocznie się o godz. 14. W programie ujęto liczne koncerty i konkursy dla najmłodszych. Impreza rozpocznie się od występu "Czarodziejów z Kaszub". Zaprezentują się też tancerze ze studia tańca "Mambo". Podczas jarmarku wystąpią również Maciej Miecznikowski, chór Strzelenka z Tuchomia, chór gospel "Ascoltate" oraz Ania Karwan. Wieczór zakończy pokaz fajerwerków.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.