Zwycięstwo szczypiornistów z Żukowa w ostatniej sekundzie meczu z Warmią Energa Olsztyn

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 08:53

Do emocjonującego meczu pomiędzy SPR GKS Żukowo a Warmia Energa Olsztyn doszło w sobotę o godzinie 17 na parkiecie Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie. Spotkanie odbyło się w ramach 10 kolejki I Ligi Piłki Ręcznej grupy A.

Pierwsze minuty tego spotkania zdecydowanie należały do Warmii, która w początkowej fazie prowadziła nawet czterema punktami. Jednak w piętnastej minucie gospodarzom udało się wyrównać wynik spotkania.

W drugiej połowie rozgrywki walka toczyła się punkt za punkt. Kiedy w ostatniej minucie wydawało się, że dojdzie do remisu, szalę zwycięstwa na stronę drużyny z Żukowa przechyliła zdobyta w ostatniej sekundzie bramka Grzegorza Dorsza. W konsekwencji gospodarze zakończyli mecz wynikiem 20:19.

Wygrana SPR GKS Żukowo dała im pełną pulę trzech punktów i piątą pozycje w klasyfikacji ligowej w grupie A. Był to ostatni w tym roku mecz, który podopieczni trenera Bonisławskiego rozegrali u siebie. Następnym rywalem, z którym zmierzą się żukowscy zawodnicy, będzie lider klasyfikacji Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.

Skład zwycięskiej drużyny: Bartłomiej Żurawski, Krzysztof Gądek, Karol Radecki, Dawid Szcześniak, Damian Wożniak, Szymon Adamczyk, Patryk Pieczonka, Jakub Korbus, Oskar Kołodziejczyk, Jakub Dziesiątkowski, Wojciech Hajnos, Alan Benkowski, Damian Didyk, Nikodem Serwatyński, Kacper Reseman, Grzegorz Dorsz