Zwycięstwo Amatora Kiełpino po emocjonującym turnieju Somonino CUP

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 09:44
fot. nadesłane

W sobotę 24 listopada na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2002 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już szósty turniej z cyklu Somonino CUP.

W zawodach udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
Osiczanka Osice - 7 pkt
Domaros Somonino - 6 pkt
Szargan Somonino - 4 pkt
Amator II Kiełpino - 0 pkt

Grupa B
FC Gowidlino - 6 pkt
Cartusię 1923 Kartuzy - 6 pkt
Amatora Kiełpino - 4 pkt
Achtung Team -1 pkt

Grupa C
GKS Przodkowo - 7 pkt
GTS Pruszcz Gdański - 4 pkt
Łapalicki FC - 2 pkt
Amigo Przyjaźń - 2 pkt

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których Amatora II Kiełpino po remisie 1:1 pokonał w serii rzutów karnych Łapalicki FC 3:1, zaś Amigo Przyjaźń wygrało z Achtung Team 2:1.
Kolejnym etapem były mecze ¼ finału, które w większości były wyrównane. W pierwszym meczu w "bratobójczym" pojedynku zawodników Cartusii Kartuzy drużyna grająca pod tą nazwą zremisowała bezbramkowo z Domarosem Somonino by następnie po ośmiu seriach rzutów karnych wygrać 8:7.

W drugim spotkaniu dość niespodziewanie zwycięzca grupy C GKS Przodkowo długo męczył się z Szarganem Somonino wygrywając 1:0. Następnie doszło do sporej niespodzianki, gdyż zwycięzca swojej grupy Osiczanka Osice wysoko przegrała z Amatorem Kiełpino 0:3. W ostatnim meczu tej fazy nie padły żadne bramki i dopiero w serii rzutów karnych FC Gowidlino odniósł zwycięstwo nad GTS Pruszcz Gdański 3:1.

Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął Achtung Team pokonując Łapalicki FC 2:1, zaś dziewiąte Amator II Kiełpino, który wygrał walkowerem 3:0 z Amigo Przyjaźń, które zrezygnowało z gry.
W meczach o miejsca 5-8 wpierw w derbach Somonina Domaros pokonał 2:0 Szargan, a następnie FC Gowidlino okazało się lepsze od Osiczanki Osice wygrywając 1:0.

Mecze półfinałowe przyniosły spodziewane emocje. Wpierw GKS Przodkowo po bardzo dobrym meczu rozbił Cartusię 1923 Kartuzy 3:0. W drugim spotkaniu grający z meczu na mecz co raz lepiej Amator Kiełpino pokonał GTS Pruszcz Gdański 1:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Szargan Somonino pokonał 2:1 Osiczankę Osice. Miejsce piąte zajęło FC Gowidlino wygrywając z Domarosem Somonino 2:0. Mecz o najniższy stopień podium znów przyniósł sporo sportowych emocji i po wyrównanej walce Cartusia 1923 Kartuzy pokonała GTS Pruszcz Gdański 2:1.

W finale zagrał zespół GKS Przodkowo, który jako jedyny nie doznał porażki w całym turnieju z wyraźnie rozgrywającym się z meczu na mecz Amatorem Kiełpino, który nie stracił bramki w ostatnich trzech spotkaniach. Dość niespodziewanie zdecydowanie wygrał zespół z Kiełpina 2:0 po dwóch bramkach zdecydowanego króla strzelców turnieju Kacpra Szczęsnego.

Składy medalistów:
1. Amator Kiełpino - Krzysztof Jeliński, Igor Grzymkowski, Kacper Szczesny, Dawid Skierka, Piotr Gliwa, Bartek Węsiora, Nikodem Jaskulski, Nikodem Leman
2. GKS Przodkowo - Jakub Mach, Kacper Cichosz, Adrian Formela, Mikołaj Kruszyński, Łukasz Jandziński, Szymon Laskowski
3. Cartusia 1923 Kartuzy - Maksymilian Zarach, Przemysław Sarach, Iwo Goll, Michał Bertling, Damian Opuszewicz, Przemysław Michniak, Łukasz Łosiński, Jakub Toruńczak

Ostateczna kolejność:
1. Amator Kiełpino
2. GKS Przodkowo
3. Cartusia 1923 Kartuzy
4. GTS Pruszcz Gdański
5. FC Gowidlino
6. Domaros Somonino
7. Szargan Somonino
8. Osiczanka Osice
9. Amator II Kiełpino
10. Amigo Przyjaźń
11. Achtung Team
12. Łapalicki FC

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Kacper Szczęsny (Amator Kiełpino)
- najlepszy bramkarz : Jakub Mach (GKS Przodkowo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Igor Grzymkowski (Amator Kiełpino)

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.