Chmielno. Zakończenie I edycji projektu "Warto zapukać do drzwi"

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 11:14
fot. nadesłane

W piątek na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się podsumowanie I edycji projektu "Warto zapukać do drzwi!".

Zorganizowana przez stowarzyszenie "Chmielno NON - STOP" uroczystość było okazją do wręczenia upominków oraz podziękowań, biorącym udział w projekcie seniorkom oraz wolontariuszom, a także przyjaciołom projektu. Jako, że było to ostatnie spotkanie przedświąteczne w tym gronie, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. W świąteczny nastrój wprowadził także mały koncert Khrystyny Fetisovej, uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, która zaśpiewała m.in. jedną z najpiękniejszych kolęd - "Cichą noc", zarówno po polsku, jak i w języku ukraińskim.

Podczas imprezy wieńczącej I edycję projektu, nie zabrakło uroczystego tortu i wspólnych tańców. Miłą niespodziankę okazały się zorganizowane przez harcerzy z Sierakowic liczne gry i zabawy.

Projekt "Warto zapukać do drzwi!" to nowy pomysł realizowany na terenie gminy Chmielno, przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON- STOP", którego celem jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. Pomysłodawcy wierzą, że różne pokolenia potrafią odnaleźć wspólny język, a otwarcie się na drugą osobę może dać wiele radości obu stronom. W zamyśle projekt ma za zadanie edukować i zaszczepiać w młodzieży szacunek do osób starszych oraz zapobiegać izolacji społecznej seniorów.

Inicjatywa skierowana jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku. Osób samotnych, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, miło spędzić czas i porozmawiać z drugim człowiekiem.

W trakcie wolontariusze przeszli specjalne szkolenie przygotowujące ich do realizacji zamierzeń projektu oraz spotykali się z seniorami. Przez parę miesięcy, każdy z nich spędzał czas ze swoim seniorem podczas, których rozmawiali, rozwijali swoje pasje, wspominali i dzielili się swoimi radościami i smutkami.

Odbyły się także różne wydarzenia, mające na celu integrację seniorów i ich aktywizację, m.in. warsztaty fotograficzne pod okiem Aleksandry Robak oraz wspólny seans filmu "Zimna Wojna" w Kinie za Rogiem w Chmielnie.
I edycja projektu została zrealizowana dzięki dotacjom z Gminy Chmielno.
Więcej o działalności stowarzyszenia na portalu społecznośiowym facebook oraz na stronie: www.chmielno-nonstop.pl.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.