Troje nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend na drogach powiatu

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 13:17
fot. archiwum

W miniony weekend w odstępie zaledwie kilku godzin policjanci zatrzymali na drogach powiatu aż troje nietrzeźwych kierowców. Dwoje z nich miało w organizmie około 2,5 promila alkoholu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierowców zatrzymano w sobotę około godz. 21 w Garczu. Kierujący fordem 48-latek miał w organizmie około 1,2 promila alkoholu.

Dwie godziny później, około 23.30 w Amalce policjanci udaremnili dalszą jazdę 31-latkowi, który wsiadł za kierownicę mercedesa w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2,5 promila alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2 w Mrozach zatrzymano 42-latka, który kierował chryslerem mając w organizmie około 2,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.