Matematyczne potyczki uczniów z Miechucina w ramach mPotęgi

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 14:14
fot. nadesłane

Zespół Szkół w Miechucinie od września realizuje założenia programu mPotęga. Szkoła w konkursie wzięła udział po raz pierwszy. Złożone projekty uzyskała dofinansowanie w obu kategoriach w kwocie 7.725

V edycja Programu mPotęga, była skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Projekt uczniów z Miechucina został wybrany razem z 184 innymi z pośród 598 złożonych wniosków w obu kategoriach.

Celem projektu jest:

1. Zainteresowanie dzieci i młodzieżą matematyką.
2. Wyrównanie szans edukacyjnych wśród uczniów.
3. Zachęcanie nauczycieli do innej formy pracy na lekcjach matematyki.
4. Stworzenie ciekawych i innowacyjnych plansz.

Uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjum spotykali się na warsztatach edukacyjnych w ramach projektu pt. "Zaszyfrowana Matematyka". Pierwszym zadaniem uczniów był podział na grupy i wybranie lidera każdej z grupy, który przedstawił jaką częścią - działem matematyki będzie się zajmować. W trakcie zajęć zostały wykonywane plansze z różnymi łamigłówkami i szyframi. Sporządzono wstępną listę materiałów papierniczych potrzebną do wykonania prac, w wyniku czego zostały zakupione artykuły papiernicze i drukarka.

Prowadzone warsztaty sprzyjają doskonaleniu umiejętnościom matematycznym, a także plastycznym i technicznym.

Zwieńczeniem projektu będzie zorganizowanie uroczystego podsumowania z realizacji projektu mPotęga "Zaszyfrowana Matematyka", podczas którego zostaną zaprezentowane wszystkie wykonane plansze (łamigłówki, szyfry, rebusy, krzyżówki) oraz zostanie udostępniona galeria zdjęć z lekcji podczas, których realizowany był projekt. W trakcie spotkania rozegrany zostanie mini turniej z nagrodami.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.