Rowerowe Kaszuby rozpoczęły sezon morsowania na Złotej Górze

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 15:42
fot. MD-Z

W niedzielę w południe miłośnicy zdrowego i aktywnego stylu życia spotkali się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Na zaproszenie klubu Rowerowe Kaszuby do wspólnego morsowania odpowiedziało piętnaścioro śmiałków. Gimnastyką, zanurzeniem się w jeziorze Brodno Wielkie i ogniskiem rozpoczęli sezon zimowych kąpieli.

Członkowie klubu Rowerowe Kaszuby nie próżnują również w sezonie zimowym. Dzięki współpracy, którą nawiązali z Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra oraz Kartuskim Centrum Kultury w każdą niedzielę nad Jeziorem Brodno Wielkie odbywać się będą spotkania dla miłośników morsowania i nie tylko.

- Morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet. Poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego, hartuje organizm, łagodzi dolegliwości bólowe spowodowane zakwasami lub mikrourazami i poprawia samopoczucie. Poza tym morsowanie przyspiesza pracę serca, powoduje lepsze ukrwienie narządów i tkanek, dzięki czemu organizm szybciej usuwa toksyny - podkreśla Robert Lewandowski z klubu Rowerowe Kaszuby.

Podczas inaugurującej sezon kąpieli w wody jeziora Brodno Wielkie zanurzyło się 15 osób. Przed zanurzeniem dziesięciominutową rozgrzewkę poprowadziła Natalia Lewandowska. Morsowanie zakończono ogniskiem.

Rowerowe Kaszuby zapraszają wszystkich chętnych w każdą niedzielę (z wyjątkiem 16 grudnia) punktualnie w południe by wspólnie rozgrzać się i razem zanurzyć do zimnej wody.

- Po lodowatej kąpieli i załadowaniu endorfin zapraszamy na ognisko. Warto zabrać ze sobą kiełbaskę, gorącą herbatę i dobry humor. Miejsce jest przyjazne dla dzieci i zwierząt, więc zapraszamy całe rodziny, także tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem tej formy aktywności bądź chcą zobaczyć, jak to wygląda - zaznaczają członkowie grupy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.