Mirachowo. Spłonął drewniany budynek gospodarczy

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 08:21
fot. BM

We wtorkowy poranek strażacy interweniowali w Mirachowie. Doszło tam do pożaru, znajdującego się na jednej z posesji, drewnianego budynku gospodarczego. Ogień strawił obiekt doszczętnie.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał we wtorek tuż przed godziną 7.

- Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępców stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy. Pożarem objęta była cała kubatura budynku. Wewnątrz znajdował się opał, drewno oraz węgiel. Konstrukcja obiektu uległa całkowitemu spaleniu - podaje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

Straty wstępnie oszacowano na około 5.000 zł. Przyczyny zaistnienia pożaru nie ustalono. Wiadomo, że w obiekcie nie znajdowała się instalacja elektryczna.

W działaniach gaśniczych wzięli udział strażacy z OSP Mirachowo, OSP Staniszewo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.