Jakie poduszki wybrać do dekoracji salonu?

środa, 5 grudnia 2018 r., 12:28
fot. nadesłane

Umieszczenie kilku poduszek na kanapie lub fotelu może zdziałać cuda. Wprowadzą one do salonu nieco ciepła, zapewnią większy komfort domownikom i uczynią aranżację niepowtarzalną. Do wyboru mamy tysiące efektownych wzorów, które możemy łączyć w wyjątkowe kompozycje. Dzięki nim kanapa zyska nowy wygląd. Jak jednak dopasować poduszki do aranżacji salonu? Ile poduszek ułożyć na sofie? Czy wielkość mebla ma znaczenie? Oto odpowiedzi!

Małe czy duże poduszki dekoracyjne?

Jeśli nasza sofa ma niewielkie rozmiary, umieszczenie na niej dużych poduszek będzie błędem. Ograniczą one miejsce do siedzenia i przytłoczą mebel. Lepiej wybrać modele o wymiarach 35 x 35 cm, doskonałe nie tylko dla małych kanap, ale także foteli. Średniej wielkości poduszki sprawdzą się w przypadku sof 3-osobowych, natomiast duże modele to doskonały wybór dla szerokich narożników. Na tych ostatnich możemy umieścić aż 6 poduszek. Im mniejszy mebel, tym bardziej ich liczbę powinniśmy ograniczać. Na fotelu połóżmy tylko jedną lub dwie. Nie bez znaczenia jest również sposób ułożenia poduszek. Unikajmy symetrii, kojarzonej z nudą i brakiem oryginalności. Udana kompozycja składa się z modeli o różnych rozmiarach, a często także kształtach. Możemy ułożyć je po obu stronach kanapy lub stworzyć artystyczny nieład. Zanim kupimy poduszki, zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego je wykonano oraz wypełnienie. Powinno być wyciągane, co ułatwi utrzymanie dekoracyjnych poduszek w czystości i umożliwi błyskawiczną zmianę aranżacji, poprzez założenie nowych poszewek.

Kolor i wzór dekoracyjnych poduszek

Aranżacja salonu stworzona z różnokolorowych poduszek zachwyca i przyciąga uwagę. Postarajmy się, by komponowały się one z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Warto wybrać modele o odcieniu zbliżonym do barwy zasłon, dywanów lub ścian. Efektownie prezentują się także poduszki w kontrastujących kolorach. Nie przesadzajmy jednak z ich ilością. Zdecydujmy się na 3 odcienie danego koloru i do nich ograniczmy swoją aranżację. Możemy także połączyć ze sobą barwy pokrewne, takie jak zielony i pomarańczowy lub czerwony i fioletowy. Dobrym pomysłem jest również kontrast, czyli biel i czerń lub fiolet i żółć. Kompozycję możemy wzbogacić o wzorzystą poduszkę. Powinna ona jednak posiadać wspólny akcent z resztą kompozycji. W sklepie YourHomeStory znajdziemy efektowne poduszki, które pomogą przeobrazić przeciętną kanapę w atrakcyjny mebel. Wśród nich dostępne są modele pokryte modnym wzorem, a także gładkie, w szerokiej palecie barw. Łącz je, baw się kolorem i odkrywaj nowe zestawienia.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://yourhomestory.com.pl/

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.