Kartuzy. "Pani Stopka" w mikołajkowym wydaniu

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 09:21
fot. MD-Z

Co roku, od 15 lat, 6 grudnia przywdziewa mikołajowy strój, wypełnia worek słodkimi upominkami i ze znakiem "STOP" rusza na przejście dla pieszych przy ul. 3 Maja w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach. W ten sposób Jolanta Czaja, nazywana przez wszystkich po prostu "Panią Stopką" świętuje Mikołajki.

Pracę jako "Pani Stopka" Jolanta Czaja rozpoczęła 9 grudnia 1996 roku w Łapalicach. Od 21 lat pracuje w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Niezależnie od tego czy świeci słońce, pada deszcz czy śnieg pani Jola pięć dni w tygodniu z szerokim uśmiechem na twarzy dba o to, by dzieci bezpiecznie dotarły na zajęcia lekcyjne. Od tego czasu przeprowadziła przez pasy już 4 pokolenia uczniów kartuskiej Jedynki

Od 15 lat, 6 grudnia przywdziewa strój Mikołaja i w nim wita dzieci i kierowców na przejściu. Ma z sobą symboliczną rózgę oraz lizaki zakupione przez radę rodziców.

- Chciałam w jakiś wyjątkowy sposób uczcić ten dzień. Chodzi tu przede wszystkim o to, by wywoływać uśmiech i dawać innym radość. Wszyscy bardzo miło reagują. Bardzo lubię tę moją tradycję - opowiada Pani Stopka.

Po zakończeniu dyżuru na przejściu pani Mikołajowa odwiedzi uczniów Jedynki w klasach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.