Ajax Kamienica nadal liderem w rozgrywkach ligowych Somonino Cup

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 09:34
fot. nadesłane

W sobotę odbyła się druga kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Dużym zaskoczeniem okazała się już druga porażka Gruntcase Żukowo.

W pierwszym meczu No Name Kartuzy długo stawiał opór liderowi tabeli Ajaxowi Kamienica przegrywając jednak 2:4. W drugim spotkaniu faworyt Syldar Kiełpino podejmował wicelidera Bell-Dom Borowiec. Mimo ambitnej postawy młodych zawodników z Borowca musieli oni uznać wyższość przeciwników przegrywając 1:4.

W trzecim meczu doszło zdecydowanie do najciekawszego widowiska trzymającego w napięciu do ostatnich sekund. Jeden z faworytów ligi Gruntcase Żukowo podejmował doświadczony zespół Usług Stolarskich Grzybno złożonych w większości z obecnych bądź byłych zawodników Amatora Kiełpino.
Od początku trwała wyrównana walka i do przerwy 3:2 prowadziła drużyna "stolarzy". Gdy po przerwie ekipa z Grzybna wyszła na prowadzenie 6:2 wydawało się, że mecz już jest rozstrzygnięty. Ale ambitni zawodnicy Gruntcase ruszyli do odrobienia strat i na minutę przed końcem doszli przeciwników do stanu 5:6. Doświadczenie wzięło jednak górę i Usługi Stolarskie przetrwały napór. Dla zwycięzców hat-tricka strzelił Sebastian Kerschnik.

W kolejnym spotkaniu doszło do derbów Goręczyna, w których Atom dość pewnie pokonał FC Buka 8:3. Duża w tym zasługa strzelca czterech bramek Piotra Żybko. Ostatni mecz tej serii zakończył się zwycięstwem Red Wolves Chmielno nad debiutantem Young Boys Egiertowo w stosunku 5:2. Dla zwycięzców cztery bramki strzelił Szymon Reich.

Przed nami trzecia kolejka spotkań, która rozegrana zostanie 8 grudnia od godziny 16.15. Najciekawiej zapowiada się pierwszy mecz pomiędzy Bell-Dom Borowiec a Usługami Stolarskimi Grzybno.

Wyniki meczy:
No Name Kartuzy - Ajax Kamienica - 2 : 4 (1 : 3)
Bell -Dom Borowiec - Syldar Kiełpino - 1 : 4 (0 : 3)
Gruntcase Żukowo - Usługi Stolarskie Grzybno - 5 : 6 (2 : 3)
Atom Goręczyno - FC Buka Goręczyno - 8 : 3 (5 : 1)
Young Boys Egiertowo - Red Volves Chmielno - 2 : 5 (0 : 3)
Dav Tynk Team Kartuzy - Pauza

Końcowa klasyfikacja:
1. Ajax Kamienica - 6
2. Syldar Kiełpino - 6
3. Usługi Stolarskie Grzybno - 6
4. Atom Goręczyno - 3
5. Bell - Dom Borowiec - 3
6. Red Volvess Chmielno - 3
7. No Name Kartuzy - 3
8. Gruntcase Żukowo - 0
9. Dav - Tynk Team Kartuzy - 0
10. FC Buka Goręczyno - 0
11. Youn Boys Egiertowo - 0

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.