Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w Kiełpinie

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 10:06
fot. archiwum

Podczas minionej doby kartuscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. 31-letnią kobietę i 59-letniego mężczyznę zatrzymano w Kiełpinie w odstępie kilkunastu godzin.

W środę rano około godz. 9 w Kiełpinie policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem 59-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Prowadził pojazd mając w organizmie około 0,7 promila alkoholu.

Z kolei około godz. 1, w nocy ze środy na czwartek, policjanci udaremnili dalszą jazdę 31-letniej kobiecie, która kierowała volkswagenem. Mieszkanka powiatu kartuskiego miała w organizmie około promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.