Tenis Warszawa - 5 powodów, dla których warto zacząć grać w tenisa

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 11:06
fot. nadesłane

Gra w tenisa powoli zyskuje w Polsce popularność dzięki Agnieszce Radwańskiej, jednak korty wciąż onieśmielają wiele osób. Aby oswoić się z rakietą i nauczyć się grać w tenisa, warto wybrać się na szkolenie indywidualne tenis Warszawa.

 

1. Korzyści zdrowotne - Tenis Warszawa
2. Obozy tenisowe sposobem na stres
3. Tenis pobudza umysł i ciało
4. Lepszy humor dzięki grze na korcie
5. Nienaganna sylwetka
 
Gra w tenisa jest przyjemna, a jej zasady są prostsze niż wydaje się większości osób. Zanim wyjdzie się po raz pierwszy na kort, warto poznać 5 korzyści z gry w tenisa.
 
1. Korzyści zdrowotne - Tenis Warszawa
 
Tenis Warszawa to sport, który wiąże się z niewielkim ryzykiem kontuzji. Bieganie po korcie zwiększa wytrzymałość organizmu, rozwija wszystkie mięśnie oraz spala wiele kalorii. Każda gra pozytywnie wpływa na wydolność serca i układu krążenia oraz polepsza pracę płuc.
 
2. Obozy tenisowe sposobem na stres
 
Obozy tenisowe są okazją do rozładowania nagromadzonego stresu. Intensywna gra pozwala "wyżyć" się na krocie i spokojniej podejść do wielu problemów. Z pewnością jest to powód, dla którego korty tak często odwiedzają znane osoby, narażone na silny stres, związany z byciem osobą publiczną.
 
3. Tenis pobudza umysł i ciało
 
Na korcie pracuje nie tylko ciało, ale i umysł. Mecze uczą taktycznego myślenia, skupiania uwagi przez dłuższy czas, a także obserwowania przeciwnika. Co więcej, osoby grające w tenisa w Warszawie i nie tylko, mają wyższą samoocenę i rzadziej zmagają się z depresją. Ponadto szkolenia indywidualne w tenisa pomagają poprawić refleks i samodyscyplinę, dlatego poleca się je młodym osobom, które mają trudności z motywowaniem się do działania.
 
4. Lepszy humor dzięki grze na korcie
 
Gra w tenisa wyzwala hormony szczęścia, dlatego po zakończonym meczu odczuwa się radość i ma się lepszy nastrój. Regularne odwiedzanie kortu sprawia, że rzadziej cierpi się z powodu jesiennej chandry, a znajomi, przyjaciele i rodzina zauważają, że uśmiech przez cały czas gości na twarzy tenisisty.
 
5. Nienaganna sylwetka
 
Trenując z instruktorami, którzy mają 30 lat pasji i doświadczenia, rzeźbi się nienaganną sylwetkę. Tenis w Warszawie jest sportem ogólnorozwojowym, dlatego regularna gra wzmacnia i kształtuje mięśnie nóg, ramion i brzucha. Sylwetka poprawia się, gdyż wzmacniają się również głębokie partie mięśni, w tym mięśnie podtrzymujące kręgosłup. Sport pomaga spalać kalorie, dlatego dzięki tenisowi można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z każdej części ciała. Ponadto tenisiści są zwinni, co sprawia, że lekko poruszają się również poza kortem.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.