Gdzie można spotkać Mikołaja w najbliższych dniach?

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 12:47
fot. MD-Z

Najbliższe dni w powiecie kartuskim upłyną pod znakiem kiermaszów świątecznych i spotkań ze świętym Mikołajem. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

Czwartek

Mikołajowe niespodzianki w gminie Sierakowice

W czwartek w godz. 13 do 16 Mikołaje rozdawać będą słodkości w Sierakowicach. Na zakończenie, o godzinie 16 pojawią się na parkingu w centrum Sierakowic, gdzie nastąpi uroczysta iluminacja choinki. Od godzin porannych natomiast Mikołaj odwiedzał dzieci z poszczególnych sołectw.

Spotkanie z Mikołajem w Kartuzach

W czwartek o godz. 15.30 Mikołaj będzie czekał na milusińskich w Kartuskim Centrum Kultury. W czasie półtoragodzinnej zabawy nie zabraknie konkursów i słodkich niespodzianek. O godz. 17 członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz zapraszają do parku przy kolegiacie, gdzie nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki, a uczestnicy spotkania wspólnie będą śpiewać kolędy.

III Chmieleńskie Spotkanie z Mikołajem

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zaprasza w czwartek od godz. 16 na kolejną edycję spotkania ze świętym Mikołajem. W programie m.in. piernikowe szaleństwo, kiermasz świąteczny, warsztaty plastyczne i kulinarne, skrzynka na listy do św. Mikołaja oraz wyniki konkursu "Moje spotkanie z Mikołajem".

Piątek

Koncert "Dzieci dzieciom" w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach

Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach zapraszają w piątek o godz. 17 na kolejna edycję koncertu charytatywnego, któremu w tym roku przyświeca hasło "Dar rodzi Dar". W programie przewidziano: świąteczne piosenki w wykonaniu dzieci, licytacje, kiermasz świątecznych upominków. Od lat dzieci z kartuskiej dwójki pod kierunkiem nauczycieli angażują się w przygotowania wspaniałych widowisk dla społeczności kartuskiej. Uczniowie przygotowują świąteczne ozdoby: bombki, choinki, szopki, pięknie pakowane upominki i atrakcyjne fanty. Zebrane pieniądze z ich licytacji zostaną przeznaczone na paczki dla tych rodzin, które ich potrzebują oraz niespodzianki dla pensjonariuszy z domu pomocy społecznej.

Kiermasz Świąteczny w kartuskiej Jedynce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza w piątek o godz. 17 na kolejną edycję corocznego kiermaszu świątecznego. W programie m.in. przedstawienia w wykonaniu dzieci oddziałów przedszkolnych, występ ZR Krôsniăta, Koncert w wykonaniu uczniów klas VII, VIII i gimnazjalnych. Uroczystość uświetni wizyta Mikołaja z Elfami, który będzie miał profesjonalnego fotografa i w zimowej scenografii będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie. Tradycyjnie o podniebienie gości zadba Szkolna Kawiarenka, gdzie skosztować będzie można tradycyjnego barszczu z krokietami, czy bigosu. Uczniowie i rodzice przygotowują stoiska kiermaszowe na których znajdą się ozdoby świąteczne, pierniki, kartki świąteczne itp. Będzie licytacja wartościowych przedmiotów przekazanych przez rodziców i firmy.

Sobota

Mikołajki w Chwaszczynie

Sołectwo Chwaszczyno zaprasza w sobotę dzieci w wieku do 12 lat na imprezę mikołajkową. Wstęp wolny, jednak obowiązuje zapisy do 6 grudnia. W programie zaplanowano: konkursy integracyjne o charakterze sprawnościowym dla dzieci, rodziców i dziadków, żywiołowe tańce, pląsy i piosenki, malowanie buziek, pokaz mega baniek mydlanych i wręczenie prezentów przez Mikołaja. Udział dziecka można zgłosić poprzez wysłanie sms na numer telefonu 500 079 748 lub mailem soltys@rada.chwaszczyno.pl.

Niedziela

Kolędowanie w Sierakowicach

Zespół Szkół w Sierakowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają w niedzielę o godz. 14 na XXIX Gminne Kolędowanie. W programie m.in. Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje Gwiazdek, stoiska rękodzielnicze, zdjęcia z Mikołajem, zdobienie pierników i mnóstwo innych atrakcji.

Festyn Gwiazdkowy w Kamienicy Szlacheckiej

Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej wraz z całą społecznością szkolną i Radą Rodziców zapraszają na Festyn Gwiazdkowy w niedzielę o godz. 14. W programie: kiermasz bożonarodzeniowy, występy uczniów, konkursy dla małych i dużych i kącik plastyczny dla dzieci oraz kawiarenka.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Szczyt Wieżyca" zapraszają w niedzielę o godz. 14.45 na Mikołajkowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. W programie liczne atrakcje m.in. przemarsz Orkiestry Mikołajowej i uczestników kiermaszu do ZKiW w Szymbarku, występy dzieci i młodzieży szkolnej, Kaszubski Zespół Marzebiónczi, tort mikołajkowy. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Dominika Kwiatkowska uczestniczka I edycji programu "Śpiewajmy razem All Together Now", Kapela "Czarne koszule" oraz Spartakus - połykacz ognia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.