Spotkanie z Mikołajem przy choince w Sierakowicach

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 18:06
fot. AL

Na ten dzień najmłodsi czekali z niecierpliwością. W czwartek przybył do nich św. Mikołaj. W gminie Sierakowicach dzieci odwiedzał już od wczesnych godzin porannych, popołudniem z kolei pojawił się na sierakowickim Rynku. Spotkaniu ze świętym towarzyszyło wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz rozświetlenie choinki. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy i to zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców.

Tradycyjnie święty Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańcy gminy Sierakowice. Od wczesnych godzin porannych wraz ze swoimi pomocnikami zaglądał do milusińskich w każdym z sołectw. Po południu pojawił się na sierakowickim Rynku. Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyło wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz rozświetlenie choinki.

A już w niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, gdzie będą miały miejsce prezentacje zespołów kolędniczych, konkurs na najpiękniejszy stroik i atrakcje świąteczne dla dzieci oraz Pokaz Stołu Bożonarodzeniowego.

W niedzielę, 16 grudnia na sierakowickim rynku odbędzie się z kolei Jarmark Bożonarodzeniowy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.