Kolejna edycja projektu "Młodzi Zdolni" uroczyście zainaugurowana

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 12:25
fot. MD-Z

Trzydzieścioro pięcioro utalentowanych młodych ludzi, chętnych do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności w sobotni poranek stawiło się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. J. Piłsudskiego w Kartuzach. Przez najbliższe miesiące będą w tym miejscu częstymi gośćmi. Wszystko za sprawą projektu "Młodzi Zdolni", do którego placówka wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Jedynki

zaprosiła młodzież już po raz drugi.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki już po raz drugi przystąpiła do realizacji projektu "Młodzi Zdolni", adresowanego do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

- Postanowiliśmy zorganizować zajęcia dla uczniów, którzy chcą dla siebie zrobić coś więcej i chcą spojrzeć na edukację inaczej niż w szkole. Pierwsza edycja pokazała nam, że warto było się tego podjąć. Wiele osób mówiło wówczas, że nikt nie będzie chętny na dodatkowe zajęcia w soboty. Tymczasem do projektu zgłosiło się trzy razy więcej osób niż planowaliśmy - opowiadał dyrektor Dariusz Zelewski.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie m.in. poszerzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu literatury, językoznawstwa, nauk przyrodniczych, matematyki, fizyki i języka angielskiego. Projekt ma przyczynić się do rozwoju kompetencji językowych, a także rozbudzić w uczniach pasję do przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz do języka angielskiego i niemieckiego.

- Jesteście tymi najlepszymi - młodymi zdolnymi z powiatu kartuskiego, a jedna osoba jest nawet z Kościerzyny. Charakter naszych spotkań będzie podobny, ale tematy będą inne niż w zeszłym roku. Po części zmienili się też prowadzący - mówiła Aneta Kulwikowska, wicedyrektor szkoły i koordynator projektu.

Uczestników podzielono na dwie grupy, w nich będą realizować poszczególne bloki projektowe - humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze oraz językowe z angielskiego i niemieckiego. Zajęcia będą miały formę warsztatów, dyskusji, prac projektowych i doświadczeń. Dzięki aktywizującym metodom pracy, z nastawieniem na pracę w grupach, wszyscy uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami posiadanymi wcześniej oraz tymi, które nabyli w trakcie spotkań.

Podczas sobotniej inauguracji każdy z uczestników projektu otrzymał wyprawkę i indeks, w którym rejestrowane będą postępy.

- Chcemy byście czuli się jak studenci. To nie są typowe lekcje. Nie nosimy książek. Uczymy się wszystkiego poprzez zabawę, współpracę grupową, własne doświadczenia i doświadczenia prowadzących. Mamy nadzieję, że wam się ta forma spodoba - dodała Aneta Kulwikowska.

Kilka zdań do uczniów skierował też burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Ten projekt to taka nasza mała Sorbona, krótka przygoda służąca zwiększeniu swojej wiedzy i umiejętności. To ciekawa praca ze wspaniałymi ludźmi i pomysłami do realizacji. Bardzo ważne jest to, byście rozwijali swój intelekt i wiedzę. Życzę wam wspaniałych wrażeń - mówił Mieczysław Gołuński.

Realizacja projektu potrwa do marca.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.