Dom Seniora Aloes w Łapalicach. Wolne miejsca - trwają zapisy!

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:00
fot. nadesłane

Naszym najbliższym, chcemy zapewnić wszystko, co najlepsze pod każdym względem. Niestety zdarza się tak, że w pewnym momencie, nie mamy już możliwości zapewnić im opieki, której by potrzebowali. Wówczas warto poszukać pomocy w specjalistycznym ośrodku. Takim, gdzie będziemy mieć pewność, że nasi bliscy otrzymają fachową opiekę, wsparcie, troskę i ciepłą atmosferę. Taki jest właśnie nowo otwarty Dom Seniora Aloes w Łapalicach. Ośrodek dysponuje wolnymi miejscami.

Dom Seniora Aloes to wyjątkowy ośrodek, wyspecjalizowany w całodobowej opiece nad osobami starszymi, przewlekle chorymi oraz niepełnosprawnymi. Nad samopoczuciem podopiecznych czuwa wykwalifikowany, zaangażowany i troskliwy zespół pielęgniarek i opiekunek. Personel placówki dokłada wszelki starań, by zapewnić pensjonariuszom ciepłą i serdeczną atmosferę, taką, jaka panuje w domu.

Osoby przewlekle chore, niepełnosprawne w Domu Seniora Aloes otrzymają profesjonalną i fachową pomoc oraz specjalistyczną, dostosowaną do potrzeb opiekę. Podopieczni zapewnia się również zajęcia rehabilitacyjne oraz opiekę fizjoterapeuty.

Ośrodek wyróżniają nie tylko wysokie standardy i warunki lokalowe, ale przede wszystkim troskliwość i pełne zrozumienia podejście do każdego podopiecznego. Osoby schorowane, niepełnosprawne u schyłku swojego życia w Domu Seniora Aloes otrzymają opiekę na najwyższym poziomie, ale też tak potrzebny spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Troskliwa opieka na najwyższym poziomie

Pensjonariuszom Domu Seniora Aloes zapewnia się nie tylko opiekę w zakresie zaspokojenia potrzeb bytowych, ale również duchowych. Ośrodek zapewnia opiekę duszpasterską, jak również zajęcia terapeutyczne oraz zajęcia rehabilitacyjne opracowane indywidualnie i dostosowane do potrzeb pensjonariuszy. Podopieczni domu seniora mogą liczyć na całodobową opiekę przy załatwianiu potrzeb osobistych.

Co ważne, posiłki dla pensjonariuszy przygotowywane są na miejscu ze starannie dobranych składników wysokiej jakości. Dieta jest dostosowywana indywidualnie, zgodnie z zaleceniami lekarskimi. W ramach pobytu podopiecznym ośrodka zapewnia się pięć posiłków, oraz dostęp do napojów i drobnych przekąsek.

W ramach pobytu do dyspozycji pensjonariuszy są pokoje jedno- dwu- oraz trzyosobowe. Ośrodek dysponuje łóżkami przeznaczonymi także do celów rehabilitacyjnych. Każdy pokój posiada swoją własną łazienkę, wyposażony jest w system alarmowo-przywoławczy oraz telewizor internet.

Nowoczesny i komfortowy budynek posiada windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, wyposażony jest w monitoring, obejmujący korytarze i otoczenie budynku, a także nowoczesną wentylację mechaniczną i klimatyzację.

Przestronna nasłoneczniona jadalnia pełni również funkcję integracyjną. W tym miejscu m.in. organizowane będą programy artystyczne, dopasowane do kalendarza świąt. W świetlicy urządzono też miejsce do wspólnych gier oraz kącik czytelniczy. Księgozbiór w utworzonej tam biblioteczce wzbogacany jest z uwzględnieniem indywidualnych zainteresowań podopiecznych.

Budynek ma dwa przestronne balkony zewnętrzne. Przy sprzyjającej aurze pensjonariusze będą mogli tam komfortowo wypoczywać, ciesząc się czasem na świeżym powietrzu. Z tarasów rozpościerają się przepiękne widoki na zachwycający kaszubski krajobraz. Z kolei osoby sprawne ruchowo będą spędzać czas w otaczającym ośrodek ogrodzie.

Dom Seniora Aloes

Łapalice, ul. Kartuska 18

tel. 790 290 307

domsenioraaloes.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.