Gminne Kolędowanie z mnóstwem atrakcji w Sierakowicach

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 07:45
fot. MD-Z

Degustacja świątecznych potraw, kolędnicze prezentacje, zdobienie pierniczków, zdjęcia z Mikołajem - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w niedzielne popołudnie w Sierakowicach. W tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się kolejna edycja Gminnego Kolędowania.

Gminne Kolędowanie połączone z pokazem stołu bożonarodzeniowego to wydarzenie, które na stałe wpisało się do sierakowickiego kalendarza i od lat przyciąga sporą publiczność. Podczas tegorocznych prezentacji kolędniczych wystąpiło osiem grup, prezentując nie tylko zwyczaj kaszubskiej gwiazdki, lecz także etiudy nawiązujące tematyką do świąt.

Tradycyjnie członkinie kół gospodyń wiejskich z gminy Sierakowice podzieliły się pomysłami na dania na świąteczny stół oraz inspiracjami związanymi z dekoracjami bożonarodzeniowymi. Na stoiskach gospodyń oraz twórców ludowych podziwiać można było zachwycające bombki, ozdoby na choinkę i stroiki.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. O przygotowanie ich zadbała młodzież ucząca się w ZSP. Chętni mogli więc zdobić pierniki, tworzyć świąteczne ozdoby. Nie zabrakło też kącika fryzjerskiego, z malowaniem buziek, robieniem balonów i z kolorowankami. Każdy mógł dla siebie znaleźć coś interesującego. Jak co roku, chętni mogli też zapozować do pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.