Kartuzy. Pracownicy kartuskiego sądu dołączyli do protestu

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 11:46
fot. AL

Pracownicy kartuskiego sądu we wtorkowe przedpołudnie wyszli przed gmach wymiaru sprawiedliwości, by dołączyć do ogólnopolskiego protestu. - Przyszliśmy się solidaryzować z innymi urzędnikami sądowymi w Polsce, aby zasygnalizować niezadowolenie z naszych wynagrodzeń, które nie są adekwatne do naszej jakże odpowiedzialnej pracy - podkreślają.

Od poniedziałku przed sądami w całym kraju odbywają się protesty sądowych urzędników. Domagają się oni podwyżek płac. Obecnie jak przyznają wynagrodzenia są głodowe.

- Spora grupa zarabia najniższą krajową lub niewiele więcej - przyznają pracownicy kartuskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy we wtorek o godzinie 11.15 wyszli przed sąd, by dołączyć do ogólnopolskiej manifestacji.

W Sądzie Rejonowym w Kartuzach pracuje ponad 50 pracowników cywilnych. Nie chcą brać zwolnień lekarskich, by nie obarczać dodatkowymi obowiązkami swoich kolegów.

- Chcemy pokazać, że solidaryzujemy się z pracownikami wszystkich sądów. Też nie zgadzamy się na tak niskie wynagrodzenie - zaznaczają.

- Praca sekretarzy i innych urzędników jest bardzo istotna. Bez nich sąd nie mógłby funkcjonować. Coraz większa grupa osób zastanawia się nad odejściem z pracy. Nie chcemy stracić fachowców, a do tego niestety ta sytuacja prowadzi - podsumowują.

Wtorek był pierwszym dniem protestu kartuskich pracowników, ale jak podkreślają nie ostatni. Przed gmachem sądu będą spotykali się codziennie o godzinie 11.15.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.