Żukowo. Ewakuacja w UG - wszystko przez środek do odstraszania dzików

środa, 12 grudnia 2018 r., 10:15
fot. archiwum

W środowe przedpołudnie służby interweniowały w Żukowie, gdzie w jednym z biur urzędu gminy wyczuwalny był drażniący, nieprzyjemny zapach. W związku ze zdarzeniem ewakuowano cztery pracownice. Strażackie mierniki nie wskazały jednak żadnych niebezpiecznych substancji w powietrzu, a jak się okazało, przyczyną całej sytuacji był środek do odstraszania dzików, którym jedna z pracownic w drodze do pracy pobrudziła odzienie wierzchnie.

W środę około godziny 10. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach wpłynęło zgłoszenie o nieprzyjemnym, drażniącym zapachu wydzielającym się w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy w Żukowie.

- Na miejsce skierowano strażaków z OSP Żukowo, JRG Kartuzy oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w Gdyni. Po przybyciu strażacy potwierdzili wydzielający się nieprzyjemny zapach. Z biura ewakuowano cztery pracownice. Zostały one przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Nie stwierdzono u nich żadnych dolegliwości z powodu drażniącego zapachu - informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

- Nasze mierniki nie stwierdziły obecności w powietrzu żadnej trującej substancji. Okazało się, że źródłem nieprzyjemnego zapachu jest środek do odstraszania dzików, którym w drodze do pracy kurtkę ubrudziła jedna z pracownic - dodaje.

Po przewietrzeniu pomieszczenia pracownice mogły powrócić do pracy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.