Na drogach może być bardzo ślisko - wydano ostrzeżenia przed oblodzeniem

środa, 12 grudnia 2018 r., 17:12
fot. archiwum/MSz

W nocy ze środy na czwartek na drogach powiatu kartuskiego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Na trasach może być bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od -2°C w głębi lądu do 2°C nad samym morzem, natomiast przy gruncie odpowiednio od -4°C do 0°C.

W związku z prognozami wydano ostrzeżenie I stopnia. Obowiązuje ono do środy od godz.22 do czwartku do godz. 10 rano.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.