Anna Drywa z Żakowa świętowała 102. urodziny - jest najstarszą mieszkanką powiatu kartuskiego

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 09:57
fot. nadesłane/GOK Sulęczyno

Wyjątkowe urodziny świętowała 7 grudnia mieszkanka Żakowa - Anna Drywa. Tego dnia rozbrzmiało dla niej huczne "200 lat", pani Anna skończyła bowiem 102 lata. Z okazji tak pięknej rocznicy dostojną jubilatkę z życzeniami odwiedzili przedstawiciele sulęczyńskiego samorządu.

Anna Drywa jest nie tylko najstarszą mieszkanką gminy Sulęczyno, ale też powiatu kartuskiego. Urodziła się 7 grudnia 1916 roku w Jasieniu. W czasie niemieckiej okupacji była gospodynią domową w rodzinie Niemców. W 1943 wyszła za mąż za Bernarda Drywę. Małżonkowie przeprowadzili się do Żakowa w 1960 roku. Para wspólnie wychowała dwójkę dzieci, niestety pani Anna w wieku 46-lat została wdową. Gospodarstwo przekazała córce i jej mężowi. Dostojna jubilatka doczekała się sporej gromadki wnuków, prawnuków i praprawnuków.

Zacną jubilatkę w dniu jej urodzin odwiedzili Bernard Grucza, wójt Sulęczyna wraz z Kazimierzem Glinieckim, przewodniczącym rady gminy, Bogumiłą Paszylk, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego oraz Justyną Cichosz - reprezentującą Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęczynie. Jubilatka od przybyłych gości otrzymała pamiątkowy dyplom, bukiet kwiatów, okolicznościowy upominek, życzenia zdrowia oraz kolejnych jubileuszy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.