Komunikacyjny chaos w związku z pracami przy ul. Sędzickiego w Kartuzach

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 15:52
fot. nadesłane/BK

Kierowcy przejeżdżający w czwartkowe popołudnie w rejonie ulicy Sędzickiego w Kartuzach napotkali na poważne utrudnienia w ruchu. W związku z układaniem nowej nawierzchni poszczególne odcinki drogi zostały wyłączone z ruchu.

O utrudnieniach poinformował jeden z naszych czytelników.

- W rejonie ulicy Sędzickiego panuje kompletny chaos. Nikt nie wie, jak jechać, przy wjeździe do Kartuz od strony Leszna jest gigantyczny korek. Szkoda, że wcześniej kierowców nie poinformowano o planowanych utrudnieniach. Mogliby zaoszczędzić czas i sporo nerwów - informuje nasz czytelnik.

O sprawę zapytaliśmy burmistrza Mieczysława Gołuńskiego.

- Kiedyś musimy tę inwestycję skończyć. Nie da się tego zrobić przy ruchu samochodów, więc na dziś (czwartek - przyp. red.) ograniczyliśmy go. Utrudnienia potrwają tylko jeden dzień, kilka godzin. Nie wiedzieliśmy, kiedy warunki pozwolą na realizację tego zadania, więc korzystając z dobrej pogody wykonawca podjął się tego dziś. O to, by jak najszybciej skończyć prace prosili mieszkańcy - wyjaśniał Mieczysław Gołuński.

Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy, w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu". Zakłada on budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, modernizację głównej przepompowni na nadmiar wód i zagospodarowanie Strugi Klasztornej. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 13.315.929,05 zł. Gmina Kartuzy pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 7,7 mln zł.

Realizację projektu podzielono na trzy zadania. W ramach pierwszego m.in. powstaje nowa sieć kanalizacji deszczowej ulic Bursztynowej, Mściwoja II, Sędzickiego, Przy Rzeźni, Bielińskiego i 3 Maja, wybudowane zostaną też nowe zbiorniki retencyjne na wody opadowe jeden w na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Sędzickiego, jeden przy ul. Klasztornej i dwa zbiorniki przy Jeziornej, przebudowany zostanie również wodociąg i zanieczyszczony kolektor.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.