Nowe radiowozy dla policji - ich zakup był możliwy dzięki wsparciu samorządów

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 16:52
fot. MD-Z

Sześć nowych wozów, w tym dwa nieoznakowane zyskała Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach. Nowe radiowozy trafią m.in. do Chmielna, Przodkowa i Somonina. Samochody nieoznakowane do Kartuz i Żukowa. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu samorządów. Jak poinformowano podczas uroczystości przekazania wozów, komenda jeszcze w tym roku powinna otrzymać jeszcze jeden pojazd.

Uroczystość przekazania i poświęcenia wozów odbyła się w czwartek przed południem w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach.

- Skuteczność działań policji przede wszystkim tworzą ludzie - pracujący funkcjonariusze. Ta skuteczność ulega polepszeniu, jeżeli sprzęt, na którym mogą pracować jest nowszy i bardziej sprawny. Komfortem pracy w tej komendzie, jak wielokrotnie podkreślałem, jest sama jednostka - budynek, jego wyposażenie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki współpracy z samorządami, dzięki właściwemu zrozumieniu tematu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu, udało nam się pozyskać środki na zakup sześciu pojazdów, które dziś święcimy i siódmego, który wkrótce dotrze. Jesteśmy liderami w pozyskiwaniu sprzętu dla nas do pracy. Dziękuję za podejście do tematu i zrozumienie, że to, co robimy i jakim sprzętem, służy przede wszystkim bezpieczeństwu mieszkańców - podkreślał kom. Andrzej Kiełkowski, komendant powiatowy Komendy Powiatowej.

Samorządy powiatu, gmin Przodkowo, Somonino, Chmielno wsparły zakup aut kwotą 42,5 tys. zł, gminy Kartuzy i Żukowo udzieliły wsparcia w wysokości 40 tys. zł. Nieoznakowane wozy posłużą policjantom z Kartuz i Żukowa, oznakowane trafią na komendę powiatową, do Przodkowa, Somonina i Chmielna.

- Chciałbym podziękować samorządowcom za zrozumienie i za to, że corocznie spotykamy się, by przekazywać samochody policjantom. Większość samorządów w systemie rotacyjnym, co dwa lata lub corocznie wspomaga zakup samochodów. To bardzo ważne, że mamy na względzie bezpieczeństwo całego powiatu. Samorząd powiatowy to osiem gmin - mówił starosta Bogdan Łapa.

Samorząd powiatu wsparł zakup dwóch samochodów. Drugi pojazd powinien dotrzeć jeszcze w tym roku. Podczas uroczystego przekazania głos zabrał też burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

- Bezpieczeństwo jest priorytetem w naszej gminie, nie tylko jeśli chodzi w pożarnictwie, ale też na drogach i wodach. Mieszkańcy i odwiedzający nas turyści chcą się tu czuć bezpiecznie. Myślę, że ten trend wpierania służb odpowiadających za bezpieczeństwo będziemy starać się zachować, choć coraz trudniej znaleźć środki w budżetach. Będziemy starali się pomagać i liczymy na nią z wzajemnością, tak jak dotąd korzystamy z waszego wsparcia podczas zabezpieczania różnego rodzaju wydarzeń i nie tylko - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.