Rupieciarze - reportaż o kolekcjonerach na Kaszubach - zobacz zwiastun

czwartek, 13 grudnia 2018 r., 10:00

Prywatne muzeum na Kaszubach? Czemu nie! Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Rupieciarze" odwiedzą niezwykłych kolekcjonerów.

Pierwsza część filmu pt. "Rupieciarze" opowiada historie niezwykłych ludzi, których pasja do zbierania pamiątek historycznych zaowocowała powstaniem prywatnych muzeów i izb pamięci.

Film swoją premierę będzie miał w piątek w serwisie Youtube oraz w portalach Kartuzy.info i Koscierski.info.

Dzisiaj można obejrzeć zwiastun reportażu.

W filmie wystąpi Czesław Bielicki z Kawli Dolnych oraz Kazimierz Gruenholz z Chmielna, którzy opowiedzą Tomaszowi Słomczyńskiemu dlaczego warto zachowywać stare przedmioty.

Reportaż powstał na zlecenie Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Mirachowskiej w ramach operacji pt. "Zachowanie dorobku kulturowego Kaszub i promocja języka kaszubskiego poprzez wyprodukowanie serii filmów dokumentalnych i ich promocja w internecie" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.