Sierakowice. Małżeństwa na wagę medalu

piątek, 14 grudnia 2018 r., 20:26
fot. AL

Tradycyjnie w grudniu władze gminy Sierakowice zapraszają na wspólną uroczystość pary małżeńskie, które obchodzą w danym roku złote gody. Nie inaczej było i w tym roku. Wśród złotych jubilatów nie zabrakło jednak i takich małżeństw, które świętowały diamentowe i żelazne rocznice ślubu.

Pół wieku temu przysięgali sobie miłość, wierność i, że odtąd przez życie będą szli wspólnie. Piątkowa uroczystość, była dowodem na to, że w swoich decyzjach wytrwali. Wśród świętujących par nie zabrakło również diamentowych jubilatów, dla których słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedziane przed sześćdziesięcioma i sześćdziesięcioma pięcioma laty nie zostały rzucone na wiatr.

Mimo przeciwności losu zawsze szli przez życie razem, a jak mówią wspólnie łatwiej znosić trudy codzienności. Dzięki wytrwałości, zrozumieniu i miłości dotrwali do tak zacnych jubileuszy. Z tej okazji wszyscy spotkali się "Na Gwizdówce" w Załakowie, by razem z władzami gminy Sierakowice świętować swoje rocznice ślubu.

- Szczególnie młodym ludziom wydaje się, że przeżyć 50 lat to już jest wiele. Wy przeżyliście razem 50 lat, przetrwaliście wspólnie różne koleje życia, czasem na pewno ze łzami w oczach, nieraz z radością wychowując dzieci, ciesząc się w rodzinie. To jest nie tylko wzięcie na swoje barki trudu codziennego życia, ale też troska o wychowanie młodszych pokoleń. Zawsze mówię, żeby oni tylko chcieli słuchać, bo posiadacie państwo bagaż doświadczeń, dobrych i złych sytuacji, a to bez wątpienia człowieka hartuje - mówił wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela.

Po życzeniach, gratulacjach i wypitej lampce szampana za kolejne wspólne lata życia, nadszedł czas na wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadanych przez prezydenta RP.

Diamentowi i żelaźni jubilaci otrzymali natomiast dyplomy gratulacyjne. Nikt nie opuścił także uroczystości bez upominków, a dla zacnych gości przygotowano też niespodziankę artystyczną. Na zakończenie, by chwila ta na zawsze pozostała w pamięci, wszyscy jubilaci ustawili się do wspólnego zdjęcia.


Żelazne gody świętowali:
Halina i Wacław Smentochowie

Diamentowe gody świętowali:
Agnieszka i Jan Formelowie
Agnieszka i Zygmunt Kotłowscy
Maria i Zygmunt Kreftowie
Genowefa i Stanisław Labudowie
Teresa i Józef Lisowie
Jadwiga i Jan Płotkowie
Stanisława i Brunon Szwabowie

Złote gody świętowali:
Irena i Brunon Barzowscy
Regina i Jacek Białkowie
Janina i Zygmunt Cybulowie
Urszula i Józef Cymanowie
Stanisława i Jan Czajowie
Regina i Henryk Formelowie
Eryka i Alfons Grzenkowiczowie
Irena i Zygmunt Hoppowie
Zofia i Stanisław Józefczukowie
Genowefa i Jerzy Klawikowscy
Janina i Henryk Klebbowie
Teresa i Bernard Konkelowie
Małgorzata i Stanisław Królowie
Ludwika i Jan Labudowie
Bolesława i Jan Leikowie
Elżbieta i Józef Liedtkowie
Anna i Roman Lissowie
Marianna i Zygmunt Mielewczykowie
Stanisława i Hubert Myszkowie
Agnieszka i Edmund Piaskowie
Władysława i Hubert Piotrowscy
Regina i Edwin Płotkowie
Halina i Feliks Płotkowie
Eugenia i Bernard Recławowie
Helena i Józef Reiterowie
Brygida i Bernard Spretkowie
Maria i Stanisław Strzeleccy
Regina i Kazimierz Szymikowscy
Anastazja i Jan Syldatkowie
Anna i Zygmunt Witbrotowie

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.