W Kartuzach trwa Jarmark Świąteczny

sobota, 15 grudnia 2018 r., 12:53
fot. MD-Z

Stroiki świąteczne, bożonarodzeniowe dekoracje, rękodzieło, ozdoby choinkowe czekają od piątku na stoiskach na Rynku w Kartuzach. W piątek rozpoczęła się tam kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Na rozstawionych wokół kartuskiego Rynku stoiskach nabyć można m.in. dzieła twórców ludowych, ozdoby świąteczne, dekoracje, stroiki. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Na dzieci czeka bezpłatna karuzela i przejazdy kolejką wokół choinki.

Jarmark potrwa do 23 grudnia. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-17.30, natomiast w weekendy w godz. 9-16.

Dodatkowo w niedzielę, 16 grudnia od godz. 16 Rynek odwiedzi św. Mikołaj. Odbędzie się tam też III Kaszubska Wigilia dla mieszkańców. W programie wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, poczęstunek i występy na scenie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.