Zwycięstwo MKS Bytovii Bytów w Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Somoninie

niedziela, 16 grudnia 2018 r., 08:48
fot. nadesłane

W sobotę 8 grudnia na hali w Somoninie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2007 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. W siódmym turniej z cyklu Somonino Cup wzięło udział 12 drużyn z województwa pomorskiego.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy:

Grupa A
1. Szargan Somonino
2. KP Zaspa Gdańsk
3. AP Pomorzanin Czarny
4. Pokolenia Lechii Gdańsk

Grupia B
1. FC Gowidlino
2. AP Pomorzanin Niebieski
3. Wisła Tczew
4. UKS 2008 Przyjaźń

Grupa C
3. MKS Bytovia Bytów
2. UKS Przyjaźń
3. UKS Motława Suchy Dąb
4. FC II Gowidlino

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów od miejsca 9-12. W pierwszym meczu Wisła Tczew pewnie pokonała najmłodszą drużynę w turnieju UKS 2008 Przyjaźń 3:0, zaś w drugim Pokolenia Lechii Gdańsk okazały się lepsze od FC II Gowidlino wygrywając 1:0.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym AP Pomorzanin Niebieski rozbił KP Zaspa Gdańsk 4:0. W kolejnym spotkaniu drużyna Czarnych Pomorzanin postawiła wysoko poprzeczkę zwycięzcy swojej grupy ekipie MKS Bytovia Bytów remisując bezbramkowo i dopiero w serii rzutów karnych zwycięstwo odnieśli Bytowianie wygrywając 3:1. W trzecim meczu doszło do niespodzianki, gdyż mający do tej pory komplet zwycięstw Szargan Somonino uległ niespodziewanie Motławie Suchy Dąb 0:2. W ostatnim spotkaniu FC Gowidlino pokonał nie bez problemów UKS Przyjaźń 3:1.

W meczu o miejsce jedenaste padł remis 1:1 i do rozstrzygnięcia potrzebne było aż osiem serii rzutów karnych. Ostatecznie FC II Gowidlino pokonał UKS 2008 Przyjaźń 8:7. Miejsce dziewiąte natomiast zajęły Pokolenia Lechii Gdańsk pokonując Wisłę Tczew 2:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. AP Pomorzanin Czarny pokonał KP Zaspę Gdańsk 1:0, zaś w drugim bardzo zaciętym meczu UKS Przyjaźń pokonał Szargan Somonino 3:2.

Mecze decydujące o awansie do finału były bardzo wyrównane i przyniosły sporo emocji. W pierwszym po raz drugi z rzędu MKS Bytovia Bytów zremisowała bezbramkowo by następnie wygrać w serii rzutów karnych, tym razem z AP Pomorzanin Niebieski 3:2. W drugim padło więcej bramek gdyż padł remis 2:2, więc o awansie do finału znów decydowały rzuty karne, w których Motława Suchy Dąb dość niespodziewanie pokonała FC Gowidlino 5:4.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme KP Zaspa Gdańsk pokonał Szargan Somonino 1:0. Miejsce piąte zajął AP Pomorzanin Czarny pokonując UKS Przyjaźń 3:1. Na najniższym miejscu podium stanął AP Pomorzanin Niebieski, który wygrał 1:0 z FC Gowidlino.

W meczu finałowym spotkały się drużyny, które spotkały się już w fazie grupowej i jako jedyne nie przegrały meczu. Po wyrównanym pojedynku lepsza okazała się MKS Bytovia Bytów pokonując UKS Motławę Suchy Dąb 1:0.

Składy medalistów:
1. MKS Bytovia Bytów - Michał Cyran, Iwo Domaros, Bartosz Recław, Kamil Stenka, Maksymilian Wirkus, Bartosz Kowalski, Łukasz Sandak, Alex Kolaszt, Patryk Borkowski, Mikołaj Turnak
2. UKS Motława Suchy Dąb - Maciej Ziewiec, Michał Czeczotko, Maciej Sasnal, Mateusz Tomaszewski, Adam Holender, Kamil Gąciara, Mateusz Nazimek, Alan Gostkowski
3. AP Pomorzanin Niebieski - Marcel Szymczak, Krzysztof Ażgin, Konrad Graczyk, Roch Małkowski, Franciszek Wenderski, Maksymilian Zeszutek, Igor Kurlapski, Kuba Szwęch, Stanisław Kutarba

Ostateczna klasyfikacja:
1. MKS Bytovia Bytów
2. UKS Motława Suchy Dąb
3. AP Pomorzanin Niebieski
4. FC Gowidlino
5. AP Pomorzanin Czarny
6. UKS Przyjaźń
7. KP Zaspa Gdańsk
8. Szargan Somonino
9. Pokolenia Lechii Gdańsk
10. SP Wisła Tczew
11. FC II Gowidlino
12. UKS 2008 Przyjaźń

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Konrad Graczyk - AP Pomorzanin Niebieski
- najlepszy bramkarz : Michał Cyran - MKS Bytovia Bytów
- najwszechstronniejszy zawodnik: Maciej Ziewiec - UKS Motława Suchy Dąb

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.